22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

22 araca 22 bin 730 TL para cezası

22 araca 22 bin 730 TL para cezası
Asayiş Yazdır

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulaması kapsamında son bir ay içerisinde yapılan denetlemelerde 749 araç denetlenirken 22 araca 22 bin 730 TL idari para cezası uygulandı

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kazalarının en aza indirilebilmesi için kısa vadede yapılacaklarla ilgili bir sistem yaklaşımı geliştirilerek “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi”uygulamaya konuldu. Bu belge kapsamında, trafik kazası nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların önüne geçebilmek, kaza nedeniyle yaşanmakta olan manevi kayıpların yanında sosyo-ekonomik kayıpları da ortadan kaldırabilmek hedeflenirken çok kapsamlı olan bu belge ile vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları da amaçlanıyor. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce son bir ay içerisinde yapılan denetlemelerde 749 araç denetlenirken 22 araca 22 bin 730 TL idari para cezası uygulandı.

WhatsApp Image 2019-07-19 at 12.25.15(1)

 

22 BİN 730 TL PARA CEZASI

Bu amaçla Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce, özellikle yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlar ve toplu taşıma araçları üzerindeki denetimler arttırılarak devam etmekte olup, son bir ay içerisinde toplam 749araç denetlemeleri kapsamında detaylı şekilde kontrol edildi, 22 araca idari trafik ceza tutanağı düzenlenerek 22.732.00 TL para cezası uygulandı. Ayrıca vatandaşlara toplu taşıma hizmeti vermesi uygun olmayan ve trafiğe çıkmasında sakınca bulunan 18 araç trafikten men edildi.

 

KARARLILIKLA DEVAM EDİLECEK

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından "Kocaeli Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak güvenli bir trafik ortamının oluşabilmesi ve vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlayabilmek için yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlar ve toplu taşıma araçları üzerindeki uygulamalarımız kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" şeklinde açıklama yapıldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem