22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Emniyet'ten kadına şiddete karşı duyarlılık

Emniyet'ten kadına şiddete karşı duyarlılık
Asayiş Yazdır

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından hazırlanan ‘Eğitimdeyiz Projesi’ ile 16-19 Temmuz tarihleri arasında rütbeli personele kadına şiddetle mücadeleye ilişkin mevzuatta polisin rolü anlatılıyor

Şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru olan kişilerin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin usul ve esasları düzenleyen 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından hazırlanan ‘Eğitimdeyiz Projesi’ ile polisin rolü ve sorumlulukları ile kadına yönelik şiddet çeşitleri ve sebepleri anlatılıyor.

 

16-19 TEMMUZ ARASI

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından hazırlanan ‘Eğitimdeyiz Projesi’ ile 16-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda, Polis Merkezi Amirliklerinde görevli rütbeli personellere, kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin mevzuatta polisin rolü ve sorumlulukları ile kadına yönelik şiddet çeşitleri ve sebepleri anlatılıyor.

 

KADES UYGULAMASI

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nca kadına yönelik risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumların önüne geçilebilmesi için, geliştirilen KADIN DESTEK kısacası “KADES” Uygulamasının anlatılarak şiddet mağdurlarına en hızlı şekilde ulaşılabilirliği sağlamak hedefleniyor. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Eğitimdeyiz Projesi’ ile kadına yönelik şiddetle mücadelenin tüm kararlılıkla yürütüleceğinin ve konunun hassasiyetinin altı çizilerek aynı kararlılıkla eğitim projelerine devam edilecek.

 

WhatsApp Image 2019-07-19 at 13.57.26(2)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem