22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Gazi Lisesi çocuk eğlence merkezi binada değil yazın bahçede

Gazi Lisesi çocuk eğlence merkezi binada değil  yazın bahçede
Güncel Yazdır

Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın gündeme taşıdığı, KOTO’nun desteklediği Gazi Lisesi tarihi binada eğlence merkezi projesine büyük tepki geldi. Gazeteniz Bizim Yaka’nın dün manşetten verdiği Gazi Lisesi haberi ses getirirken okurlardan ve kamuoyundan gelen istek doğrultusunda eğlence merkezinin binada değil sadece yaz tatilinde bahçede yapılmasını öneriyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile KOTO yöneticileri boşalan tarihi Gazi Lisesi binasının çocuk eğlence merkezine dönüştürülmesi projesini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaştı. Projeye göre şehir merkezine gelecek aileler çocuklarını tarihi Gazi Lisesi binasında oluşturulacak eğlence merkezine bırakacak. Tüm sosyal donatılarıyla alışveriş üssüne dönüşecek çarşıda ailelerin daha fazla kalmaları sağlanacaktı.

 

YAZ AYLARI OLSUN

Haberin yayınlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi ve KOTO projesi olarak tanıtılan alışveriş için şehir merkezini tercih eden ailelerin çocukların kalması için 132 yıllık tarihi Gazi Lisesi binasının seçilmesine büyük tepki geldi. Gazetemizi arayan çok sayıda okur çarşıda ailelerin daha fazla kalmaları için oluşturulacak projeye değil binada olmasına karşı olduklarını söyledi. Projenin yaz aylarında binada değil de bahçede uygulanmasını istediler.

 

BİNAYA DOKUNMAYIN

Tarihi eserlerle yakından ilgilenen uzmanlar da tepkilerini dile getirirken şöyle konuştu, “Alışveriş için şehir merkezini tercih eden ailelerin çocuklarını güvenle bırakabileceği, hoşça vakit geçirebileceği eğlence merkezi yapılmasına itirazımız yok. Ancak böyle bir projeyi tarihi binada uygularken milli eğitim bakanlığı ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulundan izin almak gerekir ki bu da imkansız. O nedenle binaya dokunmayın.”

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem