24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

İzmit Belediyesi'ne 'Yürütmeyi durdurma' kararı

İzmit Belediyesi'ne 'Yürütmeyi durdurma' kararı
Güncel Yazdır

Göreve geldiği günden bu yana İzmit Belediyesi’nin TÜGVA ve Ensar Vakfı ile imzalamış olduğu protokollere sert tepki gösteren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, yaklaşık bir süre önce mahkemeye gitmişti

TÜGVA’nın ilgili protokol çerçevesince işlettiği belediyeye ait Tepeköy Mahallesi’ndeki öğrenci yurdu ile Belsa Plaza B bloktaki eğitim merkezinin tahliyesini istedi. Kocaeli 2. İdare Mahkemesi söz konusu tahliye talebinin durdurulmasını isteyen Türkiye Gençlik Vakfı avukatının yaptığı başvuruyu kabul etti. 

 

BELGELERİ İSTEDİ
Yürütmeyi durdurma konusunda karar veren mahkeme, belediyeden ayrıca taşınmazlara ait güncel tapu kayıtlarının, belediye ile vakıf arasındaki protokolün, konuya ilişkin diğer bilgi ve belgelerin mahkemeye gönderilmesini istedi. Mahkeme yeni bir karar verene kadar tahliye talebi yerine getirilmeyecek. Tahliye talebine dair dava ise önümüzdeki günlerde görülmeye devam edilecek.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem