22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Millet Kıraathanesi’nde son dokunuşlar

Millet Kıraathanesi’nde son dokunuşlar
Güncel Yazdır

Gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği Derince’de hayata geçecek olan Millet Kıraathanesi’nde artık son düzenlemeler yapılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel önem verdiği “Millet Kıraathanesi” projesi Derince’de hayata geçiyor. Gönül belediyeciliği şiarıyla yola çıkan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün seçim vaatleri arasında da yer alan projenin tamamlanmasıyla birlikte Derinceliler, Millet Kıraathanesi’ne kavuşmuş olacak. Deniz Mahallesi’nde yer alan iki katlı Tarihi Gar Binası’nda hizmet verecek olan Millet Kıraathanesi’nde 4 bin 500 kitaplık bir kütüphane bulunacak. 

 

Başkan Aygün’den İnceleme 

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün beraberinde Başkan Yardımcısı İbrahim Şirin ile birlikte artık son düzenlemelerin yapıldığı ve yakın zamanda hizmete girecek olan Millet Kıraathanesi’nde incelemelerde bulundu. Kitap kültürünü yaygınlaştırmak ve okumayı teşvik etmek amacıyla başlatılan projenin Derince’de hayat bulacağını belirten Başkan Aygün, “İnanıyorum ki Millet Kıraathanemiz sessiz, sakin ortamı ile kitapseverlerin uğrak noktası olacak. Vatandaşlarımız burada çaylarını yudumlayarak kitap okumanın keyfini yaşayacak. Millet Kıraathanemiz Derince'mize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi. 

 INCELEME 1

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem