22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

TÜMSİAD Kocaeli Şubesi Somalili heyeti ağırladı

TÜMSİAD Kocaeli Şubesi Somalili heyeti ağırladı
Ekonomi Yazdır

Somali eski bakanı ve mevcut milletvekilinin bulunduğu heyette iş adamları da yer aldı. Toplantı da Somali heyeti ve Tümsiad arasındaki iş ve yatırım fırsatları görüşüldü.

Somali geçmiş dönem Puntland Saray Bakanı ve iş insanı Abdullahi Quranjecel Somali, Milletvekili ve iş insanı Faysal Abdulle, iş insanları Farah Muse Abdulqadir M İsse Somalili TÜMSİAD Kocaeli Şubesini ziyaret etti. Heyeti TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Abdülkadir Yılmaz, TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz ve TÜMSİAD Kocaeli üyeleri ağırladı. 

 

69b4e58c-1e44-4ca7-af44-9947422b3119

 

 

FİKİR ALIŞVERİŞİNI ARTTIRMALIYIZ
Toplantıda açıklamalarda bulunan TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Abdülkadir Yılmaz Somali'de yapılacak yatırımların her iki taraf içinde yararlı olacağını dile getirdi. Yılmaz açıklamalarının devamında iş dünyasının sadece paranın ve maddesel karşılıkların hüküm sürdüğü bir alan olmadığına dikkat çekti. Ticaret anlayışı neticesinde, farklı din, dil ve ırktan insanlara temas ettiklerini kaydeden YILMAZ, “Bugün, küresel ticarette bu ilişki ağını kurmak, artık eskiye nazaran çok daha kolay. Teknolojiyle beraber gelişen iletişim ve ulaşım olanaklarıyla artık dünyada uzak diye bir yer yok. Dolayısıyla bu fırsatları daha iyi değerlendirmeli, daha çok bir araya gelerek, bu kıymetli fikir alışverişlerini artırmalıyız. Böylece birbirimizi daha iyi tanımanın ötesinde, ülkelerimizin ihtiyaçlarını, potansiyellerini doğru analiz ederek, karşılıklı kazanarak büyümeyi de sağlamış olacağız.” dedi.

 

be17d370-6f45-4063-8f5d-7bb369afa559

 

BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI...

Toplantının düzenleniş amacının Müslüman iş insanları ile Türk iş insanlarının birlikte hareket etmesine zemin hazırlamak olduğunu vurgulayan Kaan, bu minvalde, sadece fikir alış verişi değil, bilgi ve tecrübe paylaşımları da yapmak istediklerine dikkat çekti. Somali heyeti de ziyaretten ve toplantıdan çıkan notlardan memnun olduklarını dile getirdiler. Toplantı sonrasında Somali heyeti TÜMSİAD 'lı iş adamlarıyla bire bir görüşerek yapılabilecek iş birlikleri noktasındaki ilk temaslarda bulundular.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem