22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

İş kazalarındaki can kayıpları açıklandı

İş kazalarındaki can kayıpları açıklandı
Güncel Yazdır

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi her sene olduğu gibi bu sene de iş kazalarındaki can kayıplarını açıkladı

Kocaeli Meclisi 6 aylık periyotlar ile ilimizdeki iş kazaları verileri hakkında bilgi verdi. Kocaeli İSİG Meclisi yayınladığı bildiride, “Aslında açıklanan, emekçilere ve halka karşı işlenmiş suçların sonuçlarıdır. Gelişen teknolojiye, artan bilgi ve tecrübeye rağmen insanlar işyerlerinde ölmeye devam ediyor. Devlet katında birer istatistikten ibaret kalan her can, bizlerden biridir. Emeği ile ailesine ekmek götürmeye çalışan bir kadın, bir erkek bazen çocuk, bazen yetişkin bazen çok yaşlı bir bedendir. Mücadelemizin gayesi bu canların yitip gitmemesi içindir” ifadeleri kullanıldı.

 

426 İNSANIMIZI KAYBETTİK

 

Yaşamını yitiren işçilerin sayısına dikkat çekilen açıklamanın devamında, “Ülkemiz adeta işçi mezarlığına dönerken ölümlerin ulusal medyada haber değeri bile yok. Hatta bazen Çayırova’da kurulu olan Akpınar Tekstil’de olduğu gibi yetkili makamlar ölen kişilerin adını, cinsiyetini ve yaşını bile kamuoyuna açıklamaktan imtina ediyor. Bu tablodan çıkarı olan sadece sermaye sahipleridir. 2013’ten bu yana ilimizde en az 426 insanımızı iş kazasında kurban verdik” denildi.

 

İŞ CİNAYETİNDE KOCAELİ 5.SIRADA

2019’un ilk altı ayındaki ülke geneli verilerine baklıldığında iş kazalarında en fazla ölümün yaşandığı beşinci il ise Kocaeli oldu. İş cinayetlerinin 88’i İstanbul’da, 39’u Antalya’da, 38’i İzmir’de, 34’ü Bursa’da, 33’ü Kocaeli’de, 28’i Ankara’da ve 28’i Aydın’da meydana geldi.

 

asdsadsadsad

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem