22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Tarihi Yarımada’da Hem Gezdiler Hem de Öğrendiler

Tarihi Yarımada’da Hem Gezdiler Hem de Öğrendiler
Magazin Yazdır

Başiskele Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’na kayıtlı öğrenciler, “Kampüs Dışı Etkinlikler” kapsamında İstanbul'da Tarihi Yarımada'yı gezerek tarihe yolculuk yapma fırsatı buldular.

cocuk_universite_gezi1

 

Başiskele Belediyesi tarafından Kocaeli Üniversitesi iş birliğiyle 2017 yılında hayata geçirilen Başiskele Çocuk Üniversitesi, yaz döneminde de bölgemizdeki öğrencilere eğitim desteği vermeye devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yaz okulunda “Kampüs İçi Etkinlikler”de eskrim, masa tenisi, okçuluk, müzik-ritim, ebru, kaligrafi, resim, heykel ve tasarım, yaşam becerileri ve görgü kuralları, akıl oyunları ve tiyatro eğitimleri alan öğrenciler; çarşamba günleri de “Kampüs Dışı Etkinlikler” ile eğitim ve eğlence amaçlı gezilere katılıyor. Geçen hafta İstanbul’a giden öğrenciler, Boğaz Turu yaptıktan sonra Miniatürk Müzesi’ni gezmişlerdi. Bu hafta ise öğrenciler, İstanbul’da Tarihi Yarımada’yı gezerek tarihte kısa bir yolculuk yaptılar.

 

cocuk_universite_gezi7

 

UNUTULMAZ ANILAR 

Başiskele Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanan 100 öğrenci, eğitmenlerinin ve gönüllü velilerin eşliğinde kendilerini bekleyen otobüslerle saat 09:30’da İstanbul’a hareket ettiler. Kısa bir yolculuk sonrası İstanbul’a varan öğrenciler, geziye Sultanahmet Meydanı’ndan başladılar. Genellikle kitaplardan gördükleri tarihi mekanları ve eserleri yakından görme fırsatı yakalayan Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri, Yerebatan Sarnıcı ve Ayasofya Camii’ni gezerek tarihi hakkında öğretmenlerinden bilgiler aldılar. Son olarak Gülhane Parkı’nı gezen öğrenciler, doğal güzellikler içinde unutulmaz anlar yaşadılar ve bol bol fotoğraf çekindiler.  

 

cocuk_universite_gezi5

 

 

cocuk_universite_gezi2

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem