22 Temmuz 2019 Pazartesi

15 Temmuz Derneği açılışı yarın!

15 Temmuz Derneği açılışı yarın!
Güncel Yazdır

Kocaeli 15 Temmuz Demokrasi Gazileri, Terör Mağdurları ve Şehitleri Yardımlaşma Derneği’nin İzmit 28 Haziran Mahallesi’nde yer alan dernek binası, yarın törenle açılacak

Kocaeli 15 Temmuz Demokrasi Gazileri, Terör Mağdurları ve Şehitleri Yardımlaşma Derneği, yarın saat 15.00’te, İzmit 28 Haziran Mahallesi Turan Güneş Caddesi No: 259 adresindeki binasının resmi açılışını gerçekleştirecek. Solmaz Dane’n başkanı olduğu dernek; şehit, terör mağduru ve gazi yakınlarına umut olacak. Dernek başkanı Solmaz Dane, tüm Kocaeli halkını derneğin açılış törenine davet etti.

 

ATATÜRK VE HALİSDEMİR’Lİ DAVETİYE

Derneğin açılış için hazırlattığı davetiye ise dikkat çekiciydi. Ön kapağında; 15 Temmuz kahramanı Şehit Ömer Halis Demir’in fotoğrafı ve İstiklal Marşı’nın dizelerinden “Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım!” ifadelerinin yer aldığı davetiyenin iç kısmında ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş notlarından “Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, en ufak bir çekinme bile göstermiyor. Sarsılmak yok, okuma bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim, cennete girmeye hazırlanıyorlar. Bilmeyenler Kelime-i Şahadet çekerek yürüyorlar. Bu Türk askerlerindeki şaşılacak ve tebrike değer görülecek bir örnektir. Emin olasınız ki; Çanakkale Savaşlarını kazandıran bu yüksek ruhtur” ifadeler yer aldı. Kapağın sonunda ise tankların önünde duran elinde Türk bayrağı olan bir vatandaşın karikatürü ve altında İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Ey şehit oğlu isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber” sözlerinin olduğu görüldü.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem