22 Temmuz 2019 Pazartesi

Kocaeli Halk Ekmek’e kavuşuyor

Kocaeli Halk Ekmek’e kavuşuyor
Ekonomi Yazdır

Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Fırıncılar Odası arasında yapılacak olan Halk Ekmek Satış Protokolü kapsamında Halk Ekmek sisteminin kurulması için verilen teklif, Büyükşehir Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi

Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı fuar içinde bulunan Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Fırıncılar Odası arasında yapılacak Halk Ekmek Satış Protokolü kapsamında halk ekmek sisteminin kurulması teklifi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Proje kapsamında satış noktaları oluşturularak, vatandaş ucuz ekmeğe kavuşacak. Projenin ayrıntıları ise protokolün imzalanması ile birlikte netleşecek. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Büyükakın, “Ekmek muhtemelen 1 lira olacaktır. Belediye moboları koyacak, fırıncılar ekmeği verecek ve satış olacak. Proje ilk olarak İzmit’ten başlayacak” dedi.

 

UCUZ FİYATLA SATILACAK

Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda satış noktaları oluşturulacak. Maddenin meclisten geçmesinin ardından Halk Ekmek’in kurulması için Fırıncılar Odası ile Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme imzalanacak. Halk Ekmek protokolünün yapılmasının ardından ise  Kocaeli Fırıncılar Odası’na bağlı kooperatif fırınlarda üretilen ekmekler, satış noktalarında vatandaşa daha ucuz fiyatla satılacak.

 

CHP OTOMOBİLLERİ SORDU

Toplantı kapsamında CHP’li meclis üyeleri tarafından başkanlık makam araçlarına ilişkin verilen soru önergesinde, “Büyükşehir Belediyesi’nde Sayın Karaosmanoğlu döneminde alınan veya kiralanan çeşitli marka cip ve binek otomobiller bulunmaktaydı. Bahse konu araçlar satılacak veya iade edilecek midir? Şayet edilmeyecekse bundan sonra nasıl değerlendirilecek” denildi.

 

BAZILARINI GÖNDERDİK

CHP’li meclis üyelerine yanıt veren Başkan Tahir Büyükakın, "Geçmiş döneme yönelik konuşmaların bize katkısı yok. Yaptıkları doğru şeyler de var, yanlışlar da var. Ben kendim bir takdirde bulunuyorum. Bir başkası çıkıp beni de eleştirebilir. Kiralık olan bazı araçları geri gönderdik. 1 tane var o araçtan onu da müsait olduğunda satacağım" şeklinde konuştu.

 

SAHİLLERDEKİ İŞ YERLERİ

Hediyelik eşya satış yerleri, Cebeci Lunaparkı ve Lunapark yanı işyerleri, Cebeci Kafeterya-Çay Bahçesi, Cebeci Sahili’nde 40 adet Sadal-Çekek Yeri, Bağırganlı Sahili’nde satış yerleri, Kefken Beyoğlu Kampı önünde yer alan büfe ve Kumcağız Sahili-Kurtyeri Mahallesi 18 parselde yer alan kafeteryanın Kandıra Belediyesine devredilmesi kararlaştırıldı. Bu devir işlemiyle birlikte Kandıra Belediyesi’ne  yeni bir gelir imkanı sağlanmış olacak.

 

İŞ MAHKEMELERİ KADIKÖY’E

Mecliste İzmit Kadıköy Mahallesi’nde bulunan katlı otopark ve düğün salonun birinci katında bulunan 18 numaralı bağımsız bölümün İş Mahkemeleri tarafından kullanılmak üzere Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na tahsis edilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem