17 Temmuz 2019 Çarşamba

Muammer Dereli’nin mezunları törenle uğurlandı

Muammer Dereli’nin mezunları törenle uğurlandı
Eğitim Yazdır

Haber

Muammer Dereli Fen Lisesi,112 öğrencisini mezun etti. Okul bahçesinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde öğrenciler mezun olmanın sevincini yaşadı

Fen Lisesi olarak ikinci mezunlarını veren okulun mezuniyet törenine okul Müdürü Hamza Kararoğlu, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yıldırım, Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz,  Türkan Dereli İlkokulu Müdürü Alper Yazıcı, Birgül Dereli Anaokulu Müdürü Hatice Kılıçkap, Farabi Ortaokulu Müdürü Hamit Sevin, Gazi Lisesi Müdürü Zeki Koyun, Cahit Elginkan Okul Müdürü Ayhan Erin, Başöğretmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nejat Sazak, Atılım Lisesi Müdürü Mehmet Çelebi,  Yenituran Anaokulu Müdürü Nesrin Çoban,   veliler, misafirler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

BİLİM İNSANI ADAYLARI

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Hamza Kararoğlu, konuşmasında gençlere yönelik mesajlar verdi. Kararoğlu konuşmasında, “Bugün Dünya standartlarındaki olanaklara sahip lisemizde en ileri teknolojinin kullanıldığı laboratuvar ortamlarında, fen lisesi kültürüne sahip, araştıran sorgulayan, bilime hizmet eden, ülkemiz ihtiyaçlarına göre; lider, yükseköğrenimin her aşamasına hazır, bilim insanı adayları olarak yetiştirildiniz. Bu eğitime ek olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerin ilgi alanlarınıza göre her türünde etkinlikler gerçekleştirmiş, ürünler ortaya koymuş, bilimsel çalışmalar ile hayata hazırlanmayı bir arada, birbirini hiçbir şekilde örselemeden götürebilmiş başarılı gençlersiniz” dedi.

 

RUHEN VE İLMEN GELİŞMİŞ

Müdür Hamza Kararoğlu sözlerini, “Bu kurumda size sunduğumuz tüm imkânları, kendi bakış açılarınız ve değerlendirmelerinizi de katıp örf adet ve geleneklerimizle birleştirerek: dürüst, Atatürk’ün bizlere gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefine yürekten inanmış, fen lisesi hasletleri ile bütünleşmiş, eğitimi ve disiplini tam, morali yüksek, İnisiyatif ve medeni cesaret sahibi, Milli ve manevi değerlere haiz, bedenen, ruhen ve ilmen gelişmiş bireyler olmanız sağlanmaktadır. Almış olduğunuz eğitim ile her güçlüğün üstesinden geleceğinize yürekten inanıyorum’’ ifadeleriyle sonlandırdı.

 

SADECE OKUL YETERLİ OLMUYOR

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Şube Müdürü Yusuf Yıldırım konuşmasında, “Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencinin eğitiminde sadece okul yeterli olmuyor. Velilerimizin de katkıları oldukça önemli. Üniversitede mutlaka sosyal etkinliklerle ilgilenin.  Hepinize başarıla diliyorum” şeklinde konuştu.

 

DÜNYADA İZ BIRAKMAK GÜZEL

Öğrenciler adına konuşma yapan okul birincisi Selin Göllü ise yaptığı konuşmada, “Muammer Dereli ailesinin bir üyesi olmanın gururunu yaşıyorum, kendime hayat hedefi olarak belirlediğim şey, bu dünyada iz bırakmak ve hatırlamaktı. Şimdi okuduğum bu okula izimi bırakarak bu hedefe bir yerden başladım ve bu benim için çok özel. Bu izi bırakmamda katkısı olan herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. 

 

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER:

Okul 1’ncisi: Selin Göllü (12-C)

Okul 2’ncisi: Sezgin Er (12-D)

 

Okul 3’nclüğünü ise 2 öğrenci aldı:

Sedef Gizem Gürbüz (12-E)

Kemal Faruk Yılmaz (12-E)

 

KEPLERİNİ FIRLATTILAR

Dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeler takdim edildi. Okul birincisinin konuşmasından sonra kütüğe bröve çakıldı. Ardından okul 1.cisi Selin Göllü (12-C),11.sınıfların birincisi 11-B Sınıfından Kübranur Şener’e bayrağı teslim etti. 12-D sınıfından Nurgül Aslı Atay,11-C Sınıfından Hilal Sinem Sayar’a okulumuz flamasını teslim etti. Diploma törenini müteakip dilek balonlarını uçuran mezunlar havai fişekler eşliğinde keplerini havaya fırlattı ve mezuniyetin tadını oyun havalarıyla ve halaylarla kutladılar.

 

BİRİNCİPLAKET

Okul 1’ncisi: Selin Göllü (12-C) plaketini İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü şube müdürü Yusuf Yıldırım’ın elinden aldı.

ÖĞRENCİLERİN ÇIKIŞI

 Mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilere öğretmenleri de eşlik etti.

 

İKİNCİ PLAKET

Okul 2’ncisi olan Sezgin Er (12-D) Ankara’da bilim olimpiyatları programında olduğu için plaketini annesi Sakine Er, Bilnet Okulları Yönetim Kurulu başkanı Ali Korkma’ın elinden aldı.

 

PLAKET ALAN ÖĞRENCİLER

 Dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem