17 Temmuz 2019 Çarşamba

807 Suriyeli çocuğa ‘okul öncesi’ eğitim

807 Suriyeli çocuğa ‘okul öncesi’ eğitim
Güncel Yazdır

Haber

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, daha önce hiç okula gitmemiş 5 ve 6 yaş grubundaki Suriyeli çocuklara 9 haftalık okul öncesi eğitimi verileceğini söyledi. Çelik, “PİKTES Projesi kapsamında anaokuluna gidecek 807'si Kocaeli'de olmak üzere 26 ilde 20 bin Suriyeli çocuğun eğitimi 1 Temmuz-31 Ağustos tarihlerinde yapılacak” dedi

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Suriye Uyruklu Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Projesi (PİKTES) kapsamında aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 26 ilde 5-6 yaşındaki Suriyeli çocuğun 9 haftalık yaz okuluna devam edeceğini söyledi. 1 Temmuz’da başlayacak 31 Ağustos’ta sona erecek eğitimin Gebze, İzmit, Darıca, Körfez, Gölcük’teki 30 anaokulunda yapılması bekleniyor.

 

FEHMİ RASİM ÇELİK

 

PROJENİN AMACI

Proje hakkında bilgi veren Çelik, “PİKTES projesi ile 2019-2020 eğitim öğretim döneminde ilkokula başlayacak ve daha önce hiç okula gitmemiş Suriyeli çocukların okul adaptasyonlarını güçlendirmek, sosyal uyumlarını geliştirmek, bazı kültürel farklılıklarını asgari seviyeye indirmek amaçlanıyor. Anaokuluna gidecek çocukların eğitim, taşıma, öğle yemeği ve diğer giderleri PİKTES karşılayacak” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem