17 Temmuz 2019 Çarşamba

TGS'den kök hücre bağışı kampanyası

TGS'den kök hücre bağışı kampanyası
Sağlık Yazdır

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), minik Öykü Arin gibi kök hücre bağışı bekleyen vatandaşlar için toplumsal duyarlılığı artırmak adına İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Adana’da bir günlük kampanya organize ederek çağrıda bulundu

Yaklaşık 6 aydır Antalya'da löseminin nadir görülen bir türü ile mücadele eden minik Öykü Arin için siyasiler, sivil toplum örgütleri, sanatçılar başta olmak üzere tüm Türkiye seferber olmuştu. Henüz kök hücre bulunamayan Öykü Arin ve onun gibi ilik nakli bekleyen bin 700 kişi için Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) da bir günlük kampanya başlattı. Toplumsal artırmak adına TGS Genel Merkezi; kampanyayı İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Adana’da gerçekleştirecek. Yarın eş zamanlı olarak kök hücre bağışı gerçekleştireceklerini duyuran TGS, binlerce insana umut olacak kök hücre bağışı için çağrıda bulundu.

 

18-50 YAŞ ARASI BİREYLER

TGS Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Kızılay’ın resmî sitesindeki açıklamalar ve Çağrı Merkezi’nden aldığımız bilgiler ışığında 18-50 yaş aralığında olan sağlıklı bireyler kök hücre bağışında bulunabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise şöyle; Bağışçı, 50 kilo üzerinde olmalıdır. Son 1 saat içinde sigara içmemelidir. Son 24 saat içinde alkol almamalıdır. Bağışçının grip, soğuk algınlığı gibi bir rahatsızlığı olmamalıdır" ifadelerine yer verildi. TGS, kampanyasını gerçekleştireceği şehirlerde buluşma noktalarını ve saatlerini de paylaştı.

 

1065799_cover_rect

 

 

ŞEHİRLER, BULUŞMA NOKTALARI VE SAATLERİ

İSTANBUL

Buluşma Yeri : İstanbul Adalet Sarayı C Blok Ana Giriş Katı Çağlayan Şişli

Buluşma Saati : 11:00

ANKARA

Buluşma Yeri : Atatürk Bulvarı Kızılay AVM Önü Kızılay/Çankaya

Buluşma Saati : 11:00

İZMİR

Buluşma Yeri : Şehit Nevres Bulvarı No:3 Daire:1 Kızılay İş Merkezi Alsancak

Buluşma Saati : 11:00

DİYARBAKIR

Buluşma Yeri : Diyarbakır Merkez İlçesi Yenişehir Kasaplar Durağı

Buluşma Saati : 11:00

ADANA

Buluşma Yeri : Kayalıbağ Mah. İnönü Cd. İnönü Parkı İçi Seyhan

Buluşma Saati : 11:00

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem