22 Temmuz 2019 Pazartesi

“Finansal Sigortalar” KOTO’da anlatıldı

“Finansal Sigortalar” KOTO’da anlatıldı
Güncel Yazdır

Haber

Quick Sigorta ve KOTO işbirliği ile düzenlenen “Finansal Sigortalar” konulu toplantı KOTO’da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, “Türk sigorta sektöründe trafik poliçe sıralamasında 1 numaraya oturduk. Halkımıza gösterdiğimiz yakınlık karşılık buldu diyebiliriz” dedi

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO) ve Quick Sigorta işbirliği ile düzenlenen “Finansal Sigortalar” konulu toplantı KOTO Beyt’ül Kebap Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Genel Müdür Yardımcıları İsmail Kızılbay, Halil Alaaddinoğlu, Kurumsal ve Bireysel Riskler Satış Direktörü Sibel Doğaç, Kefalet Sigortaları Sorumlu Müdürü Yasemin Ezenerden ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Toplantıda Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, sigorta çalışmaları, kefaret sigortaları ve finansal sigortalar hakkında bilgiler verdi.

 

YAŞAR (1)

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar

 

 

YERLİ BİR SİGORTA ŞİRKETİ

Toplantıda konuşan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, “Quick Sigorta yerli bir sigorta şirketidir. Hem sigorta sektöründen aramıza katılan hem de farklı dallardan aramıza katılan arkadaşlarımız hepsi mesleğinde 25-30 yıl görev yapımış arkadaşlardır. Şirketimiz 2017 Mayıs ayından piyasaya girdiğinde, Türkiye’de ilk defa yerel ve ulusal gazetelerin manşetlerini sigorta konusu oluşturuyordu. Poliçe düzenlenmesi açısından bir sıkıntı vardı. Ayrıca acenteler zor bir dönemden geçiyordu” dedi.

 

HALKA YAKINLIK KARŞILIK BULDU

Yaşar konuşmasının devamında, “Ya da ismi bile bilinmeyen bankalardan havale gönderme gibi garip şartlar aranıyordu. Özellikle trafik sigortaları konusunda büyük aşama kaydettik. 2019 yılına geldiğimizde Türk sigorta sektöründe trafik poliçe sıralamasında 1 numaraya oturduk. Halkımıza gösterdiğimiz yakınlık karşılık buldu diyebiliriz” şeklinde konuştu.

 

KEFALET SİGORTALARINI KULLANDIK

Yaşar konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Bugün Kocaeli’de bulunmamızın sebeplerinden finansal sigortalar konusunu konuşursak, yaşadığımız zamandaki kurlarla başlayan ekonomik sıkıntılarla mücadeleleri de konuşmalıyız. Sigorta manasında baktığımızda enflasyonla mücadele kapsamında yapılan yüzdelik indirimler bize pek mantıklı gelmedi. Biz kefalet sigortalarını kullanarak gayri nakdi kredi dediğimiz banka teminat mektuplarını karşılama şansı yakaladık. Bu sayede bizde ekonomimize fayda sağlamanın yolunu bu şekilde düzenledik.”

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem