22 Temmuz 2019 Pazartesi

Güngör Aslan hakim karşısına çıktı

Güngör Aslan hakim karşısına çıktı
Güncel Yazdır

KHK kararıyla kapatılan Bizim Kocaeli Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Güngör Arslan’ın gizliliğin ihlali ve terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya devam edildi

15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi sonrası Bizim Kocaeli Gazetesi'nde yayınlanan "Gözaltına alınacak hakim savcılar” haberine ilişkin gizliliğin ihlal edilmesi ve terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme suçlamasıyla yargılanan imtiyaz sahibi Güngör Arslan’ın duruşmasına 5. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmaya Güngör Arslan, avukatı Mehmet Gül ve Bizim Kocaeli Gazetesi'nde kapanmadan önce polis adliye muhabiri olarak çalışan S.H.T. tanık olarak katıldı.

 

HABERLERİ BİRLİKTE YAPTIK

O dönem Bizim Kocaeli Gazetesinde çalışan S.H.T., “İsmi geçen ve kapatılan gazetede 11 ay polis - adliye muhabiri olarak çalıştım. O süreçte bazı hakim savcılar gözaltına alınmıştı. Ben adliyede bekledim. U.E. lojmanlara gitti. Basılı gazetede yayımlanan haberi U.E. ile birlikte yaptık" dedi.

 

EMNİYET VE VALİLİKTEN BİLGİ ALDIK

ifadesinde S.H.T "Gazetede haber dağıtım işini E.S.A. yapıyordu. U.E. ise yazı işleri müdürüydü. Güngör Arslan hiçbir haberime karışmamıştır. Yaptığımız haberlerde gizlilik kararı yoktu. Gizlilik kararını ihlal etmedik. Bize emniyet ve valilik tarafından bilgi akışı sağlandı” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem