22 Temmuz 2019 Pazartesi

Ordulular piknikte coştu

Ordulular piknikte coştu
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Marmara Ordulular Derneği Başkanı Mehmet Çun’un ev sahipliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ordulular Piknik Şöleni, geçtiğimiz pazar günü Sapanca Gölü kıyısında bulunan Acısu Seka Kamp alanında horonlarla türkülerle gerçekleşti

Kocaeli Marmara Ordulular Derneği, bu yıl geçtiğimiz pazar günü Sapanca Gölü kıyısında bulunan Acısu Seka Kamp alanında horonlarla türkülerle gerçekleşti. Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Akyüz, CHP Kartepe İlçe Başkanı Şeref Kırmızı ve yönetimi, önceki dönem MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Kocaeli Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Muharrem Can, Sakarya Ordulular Derneği Başkanı Mustafa Yücetepe ve yönetimi, Gebze Ordulular Dernek Başkanı  Ayhan Özak,  Derince Ordulular Dernek Başkanı Kenan Yeşiltaş, Başiskele Ordular Dernek Başkanı Ekrem Çökük, Kocaeli  Korganlar Dernek Başkanı Halil İbrahim Alan, Düzyayla Dernek Başkanı Yüksel Gökbudak, Başiskele Karadenizliler Mahalle Muhtarı Şehamettin Alınlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

IMG-20190618-WA0008

 

BİRLİKTELİKTEN GÜÇ DOĞAR

Piknikte Dernek Başkanı Mehmet Çun, "Geleneksel Piknik şöleni etkinliğimizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Bizler gönül birlikteliğiyle birbirlerine bağlı insanlarız. Aynı gökyüzü altında aynı sofraları paylaşmak, aynı gökyüzü altında birlikte şarkı söylemek bizim için çok kıymetli. Çünkü bizler biliyoruz ki birliktelikten güç doğar, sevgi doğar. Bu güzel gönül birlikteliğimize, piknik şölenimize sponsor olarak destek veren Piknik Ağası Yıldız Mühendisliğin sahibi olan Murat Yıldız'a, ana sponsorumuz Çayırova'ya ve Konak Hastanesi, Katılımevim, Sarayçelik Yapı'ya teşekkür ediyoruz. Ayrıca tüm babaların Babalar Günü'nü de kutluyorum" dedi.

 

KARTEPE'NİN GÜZELLİĞİ İNSANINDAN

Pikniğe katılan Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman ise, “Kartepe'miz çok güzel ve büyük bir mozaik, farklı bölgelerden gelen hemşerilerimizle yıllardır hep birlikte uyum içinde yaşadık. Dolayısıyla Kartepe'mizin güzelliği sadece coğrafi yapısından değil insanından da geliyor. Misafirperverliklerinden dolayı öncelikle başkan Sayın Çun’a ve katılım sağlayan tüm vatandaşlarımıza bu güzel birliktelikten dolayı teşekkür ederken, bu bağlamda bugünün özel bir gün olması vesilesi ile de  başta benim bugünlere gelmemde destek olan kıymetli babam olmak üzere, tüm babaların babalar gününü tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

 

YÖRESEL SANATÇILAR COŞTURDU

Piknik şöleninde; Kartepe Belediyesi mehteran ve halk oyunları ekibi de gösterilerini sergiledi. Piknik şöleninde Gülbeyaz Demir, Kemal Kibar, Figen Özdil, Halil Özçelik ve Kemençe Ustası İsmail Hakkı Zihni konser verdi. Ayrıca çeşitli yarışmalar düzenlenerek hediyeler verildi. Organizasyonun sonunda plaket takdimi de oldu. Şölen, akşam saatlerine kadar sürdü.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem