17 Temmuz 2019 Çarşamba

Gemi maketleri sergisi göz kamaştırdı

Gemi maketleri sergisi göz kamaştırdı
Kültür-Sanat Yazdır

Gölcük Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ( GÖLMEK ) kapsamında açılan Gemi Maketi Kursu başarıyla tamamlandı ve yılsonu sergisi Değirmendere Sanat Evi’nde açıldı. Bu yıl 20 kursiyer, 38 eser üretirken, büyük emek ve uzun uğraş sonucu yapılan gemi maketleri göz kamaştırdı.

Gölcük Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın ( GÖLMEK ) yılsonu kursları tüm hızıyla devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde, 7 aydır devam eden Gemi Maketçiliği Kursu dönem sonu sergisi açılışı Değirmendere Sanat Evi’nde gerçekleştirildi. Serginin açılışına Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ile birlikte Gemi Maket Kursu Usta Öğreticisi Arsun Karakurt, kursiyerler ve davetliler katıldı.

 

IMG_5551

 

EŞİNE ZOR RASTLANIR 38 ESER

Gemi Maketi Kursu geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlarken, bu yıl 20 kursiyer eğitim aldı ve Haziran ayında tamamlandı. Usta Öğretici Arsun Karakurt ve kursiyerlerinin emekleri neticesinde birbirinden güzel eserler sergide beğeniye sunuldu. Sergide eşine az rastlanır türden 38 model gemi sergilendi. Model gemi eserleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görürken, çok beğenildi. Kurs Hocası Arsun Karakurt ziyaretçilere eserler hakkında bilgiler verirken, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş büyük emeklerle uzun bir uğraş sonunda eserleri yapan kursiyerlere ve Arsun Karakut’a teşekkürlerini iletti, başarılarının devamını diledi.,

 

IMG_5592 IMG_5605 IMG_5557

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem