17 Temmuz 2019 Çarşamba

AK Partili meclis üyesi Tutuş "Sibel hanımın oylarıyla da oynandı"

AK Partili meclis üyesi Tutuş Sibel hanımın oylarıyla da oynandı
Güncel Yazdır

Haber

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun ortak canlı yayını ile ilgili paylaşım yapan İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, "İzmit'te de oylar çalınmış, aynı el İzmit’e de dokunmuştu" dedi

31 Mart yerel seçimlerinin ardından YSK'nın kararı ile İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri yeniden yapılacak. Önceki gün tüm Türkiye, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun ortak canlı yayınına kilitlendi. Yıllar sonra ilk kez iki önemli adayın canlı yayına çıkmasına şahit olunurken adayların konuşmaları sosyal medyada da birinci sırada yerini aldı. İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Muharrem Tutuş da sosyal medya paylaşımıyla dikkat çekti.

 

AYNI EL İZMİT'E DE DOKUNMUŞTU

İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, canlı yayın ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı. Paylaşımında Tutuş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi seçimlerinde aynı şeylerin yaşandığını belirtirken “Sibel hanımın oylarında çok ciddi oynamalar tespit edilmişti” şeklinde konuştu. Tutuş, “Soru; Kullanılan 4 oy aynı zarfa atılıyor ve sadece Büyükşehir iptal ediliyor, çok üzgünüm dedi. Cevap; Çünkü İstanbul’da sadece Büyükşehir oylarını çalmayı planlamışlardı. Aynı el İzmit’e de dokunmuştu. Tahir beyin oylarında neredeyse hiç oynama yok iken; Sibel hanımın oylarında çok ciddi oynamalar tespit edildi ve seçim kurulları tarafından tescillendi" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem