17 Temmuz 2019 Çarşamba

Mümin Kozan İYİ Parti'den istifa etti

Mümin Kozan İYİ Parti'den istifa etti
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti'den istifa ettiğini duyuran İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Mümin Kozan, "Liyakat ve demokrasinin kademeli olarak ortadan kaldırılması, fikre değil şahsa önem verilmesi, sorgusuz biat beklenmesi gibi durumlardan dolayı istifa ediyorum" dedi

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın önceki gün yaptığı basın açıklamasının ardından yerel seçimlerde İYİ Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı olan Mümin Kozan'dan istifa haberi geldi. Yıldız yaptığı açıklamada başta il yönetimi ve İzmit ilçe yönetimleri olmak üzere, 7 ilçe teşkilatında değişimin olacağını, 5 ilçede ise kongrelere kadar mevcut ilçe başkanlarıyla devam edileceğini açıklamıştı. Açıklamanın ardından İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Mümin Kozan partiden istifa ettiğini belirtti.

 

FİKRE DEĞİL ŞAHSA ÖNEM VERİLMESİ

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı açıklamasında Kozan, "1. Olağan Kongresi ile üyesi ve il yöneticisi olduğum, ilerleyen aylarda da partimizin ve şehrimizin kanaat sahipleri ile yaptığım istişareler neticesinde İYİ Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı olduğum partimden; liyakat ve demokrasinin kademeli olarak ortadan kaldırılması, fikre değil şahsa önem verilmesi, sorgusuz biat beklenmesi, demokratik siyaset ortamının kalmaması sebeplerinden dolayı idari ve manevi tüm ilişkilerimi bitirerek istifa ediyorum" şeklinde konuştu.

 

HALKIN BELİRLEYECEĞİ YERDE OLACAĞIM

Devamında Kozan, "Siyaset ortamında tanışma fırsatı bulduğum şehrimizin değerli insanları ile dostluğumuz bakidir. Bugüne kadar biz ve bizim gibi siyaset güden insanların her zaman yanında duran değerli parti üyelerine ve Kocaeli halkına şükranlarımı sunuyorum. Bu millet ihtiyaç duyduğu her vakit içinden birilerini lider yapma ve birlikte hareket etme kabiliyetini sahip olduğu siyasi aktörleri çıkarır. Herhangi bir siyasi partiye geçmediğimi ve geçmeyi düşünmediğimi, milliyetçi ve muhafazakar biri olarak Kocaeli siyasetinde her zaman halkın belirleyeceği yerde olacağımı bildiririm" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem