21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

ADD meclis tartışmasına tepki

ADD meclis tartışmasına tepki
Güncel Yazdır

Haber

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl İzmit Belediyesi’nde yaşanan tartışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada: “Atatürkçüler her şeyin farkında. 15 yıldır olanları biliyoruz” dedi.

ADD Kocaeli Şubesi geçtiğimiz gün İzmit Belediyesi’nde yaşanan Türk bayrağı ve Atatürk tartışmalarının ardından konuya ilişkin bir açıklama gerçekleştirdi. ADD Kocaeli Şube Binasında gerçekleştirilen açıklamada konuşan Şube Başkanı Taylan Bingöl: “İzmit Belediyesi’nin salı günü gerçekleştirmiş olduğu meclis toplantısında İzmit’e yakışmayan üzücü olaylara hep birlikte şahit olduk. Ancak şahit olduğumuz daha da önemli bir konu var ki oda; AK Parti Meclis Üyeleri’nin Atatürk ve Bayrak takiyesi oldu. Öyle ki İzmit Belediyesi 15 yıldır AK Parti tarafından yönetilir iken; AK Partililerin sessiz sedasız izledikleri, AK Parti İktidarı eliyle ülkemizde olduğu gibi kentimizde de yapılan uygulamaları kısaca hatırlatmak isteriz” dedi.

 

 

Taylan Bingöl

 

19 MAYIS’I YASAKLADILAR

Taylan Bingöl açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs törenlerini yasakladılar, 10 Kasım törenlerine seyahatteyim bahanesiyle katılmadılar, Atatürk sevgisini kabahat ilan ettiler, Atatürk anıtına çiçek koyanlara kabahatler kanunundan para cezası kestiler, Valiliklerden, Ziraat Bankası'ndan TC'yi sildiler,  600 yıllık imparatorluğun reklam arası sona erdi dediler, Andımızı yasakladılar.

 

HAİNİ KİTAP FUARINDA AĞIRLADILAR

Türk bayrağı demeyelim, Türkiyeli bayrağı diyelim dediler. Türkçülük bölücülüktür dediler. Türk Kızılayı'nın Türk'ünü sildiler. Ulusçulukla hesaplaşma zamanı geldi dediler. Devlet televizyonu TRT'de Atatürk'e rüşvetçi dediler. Kasım'da saat 9'u 5 geçe kenefe gidin, Mustafa Kemal'in verdiği zararı Yunan yapmazdı, keşke Yunan galip gelseydi diyen, kafasında fesle dolaşan tımarhanelik vatan hainini, Cumhurbaşkanlığı sarayında tarih otoritesi, bilim adamı olarak ağırladılar. Yetmedi AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eliyle Kocaeli Kitap Fuarında ağırladılar.

 

GENÇLERİ ZEHİRLESİN DİYE

Bu kanın asaleti nereden geliyor? Ben asla sorulduğu zaman Türk'üm demem. Bu beni rahatsız eden bir şey.  Neden Türkiyeli diyoruz. Bu da beni rahatsız ediyor. Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti'nindir sözü de beni rahatsız ediyor cümlelerini kuran Esra Elönü’ye Kocaeli Kitap Fuarında gençleri zehirlesin diye program yaptılar.  Açılım süreci adını verdikleri utanç sürecini ilan ettiler. Atatürk'ün kalpaklı fotoğrafını yasadışı ilan ettiler.

 

ATATÜRK KALPAĞIYLA GELİR

Geçmiş dönemde, halkın seçtiği meclis üyelerinin sesinin kısılmasını destekleyen İzmit Belediyesi’nin AK Partili meclis üyelerini ve bıyık şeklinden başka dikkatimizi çeken hiçbir özelliği olmayan İzmit Belediyesi AK Parti Grup Başkanı’nı bir dahaki toplantıya Atatürk Kalpağı ile mecliste görürsek hiç şaşırmayacağımızı da Kocaeli halkı ile paylaşmak isteriz.

 

KEFİL OLMAYI GÖREV BİLİYORUZ

İzmit Halkı’nın seçtiği “Atatürk’ün Cumhuriyet Kadını” Fatma Kaplan Hürriyet’in de sorgulanacağı en son konunun Atatürk ve Türk Bayrağı olduğunu bir kez daha ifade etmekte fayda görüyor,  Atatürkçülük konusunda kendisine kefil olmayı görev biliyoruz. Ülkenin ve kentimizin gerçek gündemi; ekonomik çöküntü, yolsuzluklar, hukuksuzluklar, gelir adaletsizliği ve terördür. Yapay gündemler oluşturmaya çalışarak ülkenin asıl gündemini unutturmaya çalışanlara karşı Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız.”

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem