22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Çeker'den Başhekim Çaka’ya ziyaret

Çeker'den Başhekim Çaka’ya ziyaret
Güncel Yazdır

Haber

İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihad Nazım Çaka’yı makamında ziyaret eden Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, sorunların çözümü konusunda Başhekim Çaka'dan talepte bulundu

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Dr. Ahmet Murat Kazan ile birlikte İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti. İl Ambulans Servisi Başhekimi Başhekim Yardımcısı Levent Çorlular da ziyarette hazır bulundu. Başkan Çeker; 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının iki konu başlığı altında sendikaya aktarmış oldukları sorunları Başhekim Çaka’ya aktardı.

 

ÇAKA'DAN HASSASİYET BEKLİYORUZ

Ziyarette çalışanların sendikaya iletmiş oldukları sorunların çözümü üzerinde fikir müzakeresi yapıldı. Başhekim Çaka ziyaret için Çeker ve 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Kazan’a teşekkür etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Çeker, "Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sendikaya dilekçe vermek suretiyle iki konu başlığı altında aktarmış oldukları sorunları İl Ambulans Servisi  Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’ya aktardık. Sorunların çözümünde Başhekim Çaka’dan hassasiyet bekliyoruz" dedi.

 

İDAREYE DE ÇALIŞANA DA FAYDA SAĞLAMAZ

Başkan Çeker, "112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma hayatında ciddi sorunları var iken bu sorunların çözümü noktasında idare olarak gayret sarf etmek var iken istasyonlarda görev yapan çalışanların mesai (nöbet)’leri ile uğraşarak aynı istasyonda çalışanlar arasında farklı mesai uygulamasını usulsüz olarak hayata geçirmek ve istasyonlar arasında ve çalışanlar arasında yeknesaklığı ortadan kaldırmak idareye de çalışana da fayda sağlamaz" dedi.

 

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Başkan Çeker, "Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Sağlık çalışanlarının sendikamıza vermiş oldukları dilekçelere istinaden sorumlu sendikacılık anlayışı çerçevesinde sorunu iki başlık halinde ilgililere ilettik konunun takipçisi olacağız" açıklamalarında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem