22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

"Açık Kapı" 7 ilçede de hizmet verecek

Açık Kapı 7 ilçede de hizmet verecek
Güncel Yazdır

“Açık Kapı Projesi” ilimizde 7 ilçe kaymakamlığında vatandaşlara hizmet vermeye başladı

Valiliğe, Kaymakamlıklara ve kamu kurum kuruluşlarına yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı, etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek; sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, talep ve beklentilerin analiz ve raporlamalarının yapılarak, oluşturulacak yeni yönetim politikalarına ve hizmet sunum tekniklerine esas olmak üzere anlamlı veriler haline getirilmesini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığının talimatları 4 Ocak 2018 tarihinde Kocaeli Valiliğinde hizmete sunulan Açık Kapı birimi 7 ilçe kaymakamlığında da hizmete başladı.

 

1277 VATANDAŞ BAŞVURUDA BULUNDU

Sorunlarına çözüm bekleyen vatandaşların değişik yerlerdeki kurumlara gitmek suretiyle hem zaman kaybı yaşamamaları, hem de sorunlarının tek elden, tek yerden ve ivedilikle çözümü için Açık Kapı (Milletin Kapısı) vatandaşların başvurularını alıp, sonuçlandırmaya devam ediyor. Bu bağlamda,  Kocaeli Valiliğinde 4 Ocak 2018 tarihi itibariyle hizmete sunulan Açık Kapı Birimine bugüne kadar 1277 vatandaş başvuruda bulundu. Elektronik ortamda alınan başvurular ilgili kurumlara yönlendirilmekte ve 7 iş günü içerisinde vatandaşlar bilgilendiriliyor.

 

KAYMAKAMLIKLARDA HİZMETE BAŞLADI

Kamu hizmetlerini sunanlar ile vatandaşlar arasındaki iletişimi güven ortamında sağlamak amacıyla hizmet çalışması olan Açık Kapı Projesi 15.05.2019 tarihi itibari ile de  İzmit, Gebze, Körfez, Gölcük, Kartepe, Başiskele ve Darıca İlçe Kaymakamlıklarında vatandaşa hizmet vermeye başladı. Valilik ve Kaymakamlık binalarının giriş katında bulunan karşılama bankolarında, halkla ilişkiler konusunda eğitimli personel tarafından sözlü ya da yazılı olarak başvuruları alınmakta olup, dileyen vatandaşlar www.acikkapi.gov.tr internet sitesi, Açık Kapı mobil uygulaması veya E-Devlet üzerinden elektronik olarak başvuru yapabiliyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem