21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

İYİ Parti'den kavga açıklaması

İYİ Parti'den kavga açıklaması
Siyaset Yazdır

Haber

CHP'li gençlerin İYİ Partili yöneticilere saldırması olayını değerlendiren İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, "Sebep ne olursa olsun hiçbir şey şiddetle çözülemez. Sürecin itidalle yönetilmesi için CHP il yönetiminden gerekli adımları atmalarını bekliyoruz" dedi

CHP’li gençlerin İYİ Partili yöneticilere saldırması olayının ardından İYİ Parti Teşkilatı açıklamalarda bulundu. İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz açıklamasında, sebep ne olursa olsun hiçbir şeyin şiddetle çözülemeyeceğini, siyaset dışı nedenlere bağlı olarak gerçekleşen bu olayın savcılığa intikal ettiğini ve yakından takipçisi olduklarını ifade etti.

 

DETAYLICA ARAŞTIRILDI

Açıklamada, "Yerel basınımıza yansıdığı üzere partimiz İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Demirtaş ve oğlu İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Deha Demirtaş'a Ramazan Bayramının 1. günü evlerinin önünde saldırı düzenlenmiştir. Saldırı olayının kendilerine bildirilmesiyle birlikte İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz hemen duruma müdahale etmiş ve acele bir açıklama yapmak yerine saldırının nedenleri detaylıca araştırılmıştır" ifadeleri yer aldı.

 

ŞİDDET HİÇBİR ZAMAN ÇÖZÜM DEĞİL

Devamında, "3 gündür CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve CHP Kocaeli milletvekilleri ile bir çok kez görüşmeler yapılmıştır. İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, iki kez İbrahim Demirtaş ve Deha Demirtaş'ı evlerinde ziyaret ederek 'olayı öğrenir öğrenmez duruma müdahale ettiklerini, sebep ne olursa olsun hiçbir şeyin şiddetle çözülemeyeceğini, siyaset dışı nedenlere bağlı olarak gerçekleşen bu olayın savcılığa intikal ettiğini ve yakından takipçisi olduklarını' ifade etmiştir" denildi.

 

GEREKLİ ADIMLARI BEKLİYORUZ
Konu ile ilgili Pelin Coştur Filiz, iyi siyasetin güzel karakterli ve topluma örnek olacak insanlarla yapılması gerektiğini, parti yöneticilerinin her duruma en hızlı tepki veren özellikle gençlik kollarına Atatürk'ün vatanımızın geleceğini emanet ettiği gençliğe yakışır bireyleri getirmelerinin çok önemli olduğunu belirterek bu olayın tüm CHP camiasına mâl edilemeyeceğini ancak sürecin itidalle yönetilmesi için CHP il yönetiminden gerekli adımları atmaları yönünde beklentilerinin olduğunu ifade etmiştir" denildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem