22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Bu toprağın renklerinde GÜBRETAŞ imzası var

Bu toprağın renklerinde  GÜBRETAŞ imzası var
Güncel Yazdır

Haber

Türkiye’nin öncü ve başarılı markalarından biri olan GÜBRETAŞ çalışanları eşleriyle iftarda bir araya geldi

Antikkapı Restaurant’taki iftar yemeğine katılan yaklaşık 650 kişi oruçlarını, genel müdür İbrahim Yumaklı’nın “toplu görüşme müjdesi” ile açtı. Genel müdür Yumaklı’nın “Bugün sonuçlanan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) ile Yarımca’daki kapsam içi çalışanlarımız için şirketimizin imkanlarını ve şartlarını zorlayarak piyasa ortalamasının üzerinde bir oranla, çalışanlarımızı memnun edecek bir sonuca ulaşmış olduk. Hayırlı uğurlu olsun” sözleri geceye damgasını vurdu ve büyük alkış aldı.

 

YUMAKLI

 

TERAZİ SAĞLAM OLMALI

Kendi sektörünün ilk şirketi olan, 1952 yılından bu yana 67 yıldır ülkemize katma değer kazandıran GÜBRETAŞ’ın geleneksel iftar yemeğinde birliğin, beraberliğin, kardeşliğin yanı sıra önemli mesajlar verildi. Konuşmasında “Kıymeti bilmezsek peşinden kıyamet gelir” diyen ev sahibi genel müdür Yumaklı’nın, “Bugünlerin ruhuna uygun önemli gördüğüm bir hususu, “kıymet” ve “kıymet bilme” hususunda bir iki kelime etmek isterim. Kıymet, kısaca, olması gerekendir. Ne bir eksik, ne bir fazla; neyse, odur. Bir insanın, imkanın, nimetin, hatıranın çalıştığımız, rızık kazandığımız iş yerimizin kıymetini bilmek gerekir ve bunun için, terazimizin sağlam olması gerekir. Yoksa ölçüyü tutturma konusunda ciddi sıkıntılar yaşarız. Az ve çok, her ikisi de doğru değildir. Esasında kıymet bilmek, kendini bilmektir. Kendini bilen kişi, kul hakkına dikkat ve riayet eder. Bu da, kıymet bilmenin birinci şartıdır. O zaman, işimizin, ailemizin, dostlarımızın, akıl ve vücut sağlığımızın, vatanımızın ve onurumuzun kıymetini bilelim. Emin olun, bunlar yoksa hiçbir şey yoktur” sözleri gecenin anlamını ve önemini anlatır nitelikteydi.

 

GBTS Kocaeli İftar (7)

 

HEDEF REKORA ULAŞMAK

Kocaeli bölgesine 1961 yılından buyana katma değer kazandıran Yarımca Tesislerine büyük önem verdiklerini söyleyen Yumaklı, “GÜBRETAŞ’ın son yıllarda istikrarlı yükselişinin temelinde Yarımca başta olmak üzere diğer bölgelerimizdeki yatırımların yanı sıra tüm çalışanlarla ve paydaşlarla sağlanan etkin iletişimin önemli bir yeri bulunmaktadır” dedi. 2018 yılında dövizde ki artış ve yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir önceki yıldaki başarıyı yakalayamadıklarına dikkat çeken genel müdür Yumaklı, “Çok ürettik ama ihracat yapamadık. Ülkemiz ve sektörümüz açısından büyük ekonomik zorluklarla geride kaldı. Hedefimiz, çalışanlarımızın özverili çalışmalarıyla en yüksek ciroyu yaparak, ihracat dahil rekora ulaşmak” şeklinde konuştu.

 

_GBF5799

 

SIFIR İŞ KAZASI SÖZÜ

Çalışanların ve tesislerin iş güvenliğini sürdürülebilir kılmak için büyük bir hassasiyet gösterdiklerini anlatan genel müdür İbrahim Yumaklı, 2018 yılında ölümle sonuçlanan iş kazalarının 2019 yılında yaşanmaması için çalışanların yanı sıra eşleri ve çocuklarından “Sıfır İş Kazası” sözü aldı. Genel müdür konuşmasını şöyle bitirdi, “Çalışanlarımızın işlerindeki başarılarının arkasında eşlerinin, çocuklarının ve ailelerinin önemli bir payı olduğuna inanıyorum. Dolasıyla GÜBRETAŞ’ın başarıları, eşler ve çocuklar dahil olmak üzere buradaki herkesin ortak başarısıdır. Hedefimiz de geleceğimiz de bir. Sizlerden bu yönde katkı, dua ve gayretlerinizin devamını bekliyorum.”

 

_GBF5717

 

ÖNEMLİ YATIRIMLAR

GÜBRETAŞ çalışan ve yakınlarının yanı sıra, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkan yardımcısı İbrahim Çırpan Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Kocaeli Petrol-İş Sendikası Başkanı Salih Akduman, Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Körfez Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Abdullah Susam, İzmit Tarım Kredi Kooperatifleri Müdürü Celal Çobanoğlu, Kocaeli Gümrük Muhafaza Bölge Amiri Ali Yıldız, Kocaeli Gümrük Muhafaza İbrahim Dağıstan, Petrol-İş Sendikası Başkan Yrd. Nesimi Yetişoğlu, Petrol-İş Sendikası Başkan Yrd. Teoman Aydınoğlu, Etis Lojistik Yarımca Tesis Müdürü Volkan Döver, Etis Lojistik Genel Müdürü Sabri Yıldız, GÜBRETAŞ İlkokulu Müdürü Selçuk Dikbaş, Körfez Tarım İlçe Müdürü Semra Koşumcu, Liman Başkan Yardımcısı Önder İyigün katıldı. Konuk olduğu iftar yemeğinde genel müdür Yumuklu konuşmasını uzatmadı. İstihdam ve üretime katkı sağlayan, GÜBRETAŞ’ın geleceğini ilgilendiren önemli yatırımlarla kararlardan bahsetmedi.

 

İşte o yatırım ve kararlardan bazıları;

Bir: Yarımca’da Ar-Ge Merkezi hizmete açıldı.

İki; Liman genişletme projesiyle ilgili Ekonomi Bakanlığından Yatırım Teşvik Belgesi aldı.

Üç; Plan-proje ve ihale hazırlıkları tamamlanan Liman Dolgu Projesi ile Fosforik Asit Depolama Tankı inşasına bu yıl başlanacak.

Dört; Kocaeli bölgesi ve ülke ekonomisi için daha fazla yatırım, daha çok istihdam üretmek.

GÜBRETAŞ’ın geleneksel iftarı yemeğini “hoş geldiniz” diyerek açan Halit Yılmaz, programın sona erdiğini şu sözlerle bitirdi,

“Bu toprağın renklerinde biz de varız,

 Trakya’da ayçiçeğinin sarısında,

Ege’de zeytinin yeşilinde,

Akdeniz’de portakalın turuncusunda,

Karadeniz’de fındığın kahverengisinde,

İç Anadolu’da elmanın kırmızısında,

Doğu Anadolu’da pamuğun beyazında”.

 

GÜBRETAŞ Kurumsal İletişim Yöneticisi Nihat Vuran ve ekibinin aksaklık olmaması için özen gösterdiği gecede ezanla açılan oruçların, yenen iftar yemeğinin, yapılan duanın ardından çalışanların çocuklarıyla ramazan ayının en güzel ve bereketli fotoğrafı çektirildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem