23 Ağustos 2019 Cuma
Bellona

El sanatlarını satışa çıkardılar

El sanatlarını satışa çıkardılar
Güncel Yazdır

Haber

Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi El sanatları ve Moda Tasarım alanlarının müşterek hazırladığı kermes halka açıldı. Kermeste yaklaşık 300 ürün 3 TL ile 100 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi El sanatları ve Moda Tasarım alanlarının ortaklaşa hazırladığı kermes Yahya Kaptan Mahallesi’nde açıldı. Açılışa Okul Müdürü Dr. Elif Yapıcı Kulaksız, Okul İdarecileri Zeki Asker, Yenigül Çelik, Suzan Altıparmak, Fatmagül Özaltın, El Sanatları ve Moda Tasarım Bölüm Alan Şefleri Bilge Gültaş ve Nurdane Mülkem, Çocuk Gelişimi Alan Şefi Şule Parla, Öğretmenlerden Arife Yağmur, Ufuk Yurtseven ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

TOPLU (3)

 

KERMESE BÜYÜK İLGİ

Öğrencilerin el emeği ürünleri olan ve depoda biriktirilen ürün yelpazesinin yenilenmesi adına yapılan yılsonu kermesi büyük ilgi gördü. Kermes hazırlıkları, El sanatları ve Moda Tasarım Bölüm Başkanları Bilge Gültaş ve Nurdane Mülkem tarafından yapılırken öğrencilerin satışlı kermese hazırlıktaki koşuşturma ve heyecanları görülmeye değerdi.

 

BAKTILAR (1)

 

ÖĞRENCİLERİMİZ MUTLU

Yılsonu kermesinde konuşan Okul Müdürü Dr. Elif Yapıcı Kulaksız, “Okulumuzda her an dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri takip ederek güncel ve gerçek hayatta işe yarar faaliyetler yapılmaktadır. Öğrencilerimiz atölyelerde yaptıkları tüm çalışmaları akran eğitimi çerçevesinde sergilemekte ve sürekli ilgili sektörleri takip ederek kıyaslayarak gelişim yapılmaktadır. Yılsonu sergimizde de 300 ürünümüz bulunuyor. Öğrencilerimiz el emeklerini sergilemekten ve kendi becerileriyle para kazanmaktan oldukça mutlular” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem