25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

AK Parti’de başkan göreve en kısa sürede başlayacak

AK Parti’de başkan göreve en kısa sürede başlayacak
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti’de Kocaeli il başkanı belirlemek için gelen heyetin başkanlığını yapan Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla en kısa sürede il başkanı göreve başlayacak” dedi.

AK Parti Genel Merkez tarafından görevlendirilen heyet bugün ilimize gelerek ilçe başkanları ve belediye başkanları ile görüşmelerde bulundu. İlk gelen heyetin belirlediği Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz, Berna Abiş ve Şahin Talus arasından yeni il başkanı belirlenmedi. Bunun üzerine Genel Merkez’den yeni bir heyet gönderilmesi kararlaştırıldı. AK Parti’de Eryarsoy’dan boşalan il başkanlığı için partililer ile görüşmek üzere Genel Merkez’den yeni bir heyet geldi. Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve İstanbul İl Yöneticisi Melek Şemşek’in yer aldığı partililer ile istişarelerde bulundu.

 

İSİMLER HAKKINDA DEĞERLENDİRME

Heyet adına açıklamalarda bulunan Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Kocaeli AK Parti il başkanlığı ile alakalı olarak yaptığımız çalışmaları yeniden değerlendirme yönünde karar verildi. Eski ilçe başkanlarımız, mevcut ilçe başkanlarımız ve partimizin kanaat önderlerini dinliyoruz. İsimler hakkında değerlendirmeler yapıyoruz. Raporumuzu genel merkezimize sunacağız. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Kocaeli il başkanı en kısa sürede göreve başlayacaktır” dedi.

 

5’İ DE BİRBİRİNDEN DEĞERLİ

Balta sözlerinin devamında, “Ankara’ya gelen 5 arkadaşımızda birbirinden değerli isimler. Kocaeli çok başarılı bir teşkilata sahip. Cumhurbaşkanımız bir dünya lideri. Liderimiz teşkilatçılığın kitabını yazan bir isim. Cumhurbaşkanımız Kocaeli’de tüm teşkilat mensuplarıyla görüşülsün, istişare ile adayı belirleyelim dedi. İlçe başkanlarımızla görüştük, hepsinin morali yerinde. İl teşkilatımızda il başkan vekilimiz teşkilata sahip çıkarak programlara devam ediyor. Parti teşkilatımızda herhangi bir eksiklik yok. Kuruluşundan bugüne kadar teşkilatımızda görev yapan birçok isim bize geliyor. AK Parti Türkiye’yi yöneten bir parti. Elbette burada herkes il başkanı olmak ister” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem