18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

AK Parti’de il başkanı aranıyor

AK Parti’de il başkanı aranıyor
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti’de Cumhurbaşkanı ile görüşen 5 isimden il başkanlı belirlenmeyince partililer ile görüşmek üzere Genel Merkez’den yeni bir heyet geldi. Heyette bulunan Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve İstanbul İl Yöneticisi Melek Şemşek, ilçe başkanlarını acil toplantıya çağırdı.

Abdullah Eryarsoy’un 3 Mayıs’taki istifasının ardından Genel Merkez’den gelen heyet yaptığı temayül yoklamasında 5 isim belirlemişti. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz, Berna Abiş ve Şahin Talus arasından yeni il başkanı belirlenmedi. Bunun üzerine Genel Merkez’den yeni bir heyet gönderilmesi kararlaştırıldı.

 

İLÇE BAŞKANLARIYLA TOPLANTI

Genel merkez tarafından gönderilen heyette Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve İstanbul İl Yöneticisi Melek Şemşek yer aldı. Heyet, il binasında partililer ile görüşüp istişarelerde bulundu. Heyet ilk olarak acil bir şekilde ilçe başkanlarını toplantıya çağırdı. Yeni heyet partililer ile görüşerek il başkanlığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rapor hazırlayacak.

 

HÜSEYİN YUSUF GÜNDEMDE

Abdullah Eryarsoy’un istifasının ardından eski Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in adı ön plana çıkmıştı fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmelerin ardından bir açıklama gerçekleştirilmedi. Öte yandan parti kulislerinde ise eski İzmit İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf’un adının ön plana çıktığı iddia ediliyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem