18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Kaymakamlık hep açık olacak

Kaymakamlık hep açık olacak
Güncel Yazdır

Haber

Türkiye genelinde valilikler tarafından yürürlükte olan, ‘Açık Kapı Bürosu’ uygulamasına İzmit Kaymakamlığı da başladı. Kaymakamlık, vatandaşa daha hızlı ve daha iyi hizmet vermek amacıyla İzmit ilçe kaymakamlığına Açık Kapı bürosu kuruldu.

İzmit Kaymakamlığına ve bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek amacıyla ‘Açık Kapı Bürosu’ kuruldu. Aynı uygulama Kocaeli Valiliği tarafından uzun zamandır hizmet veriyor.

 

BAKANLIK TALİMATILYA

Kaymakamlık tarafından sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, talep ve beklentilerin analiz ve raporlamalarının yapılarak, oluşturulacak yeni yönetim politikalarına ve hizmet sunum tekniklerine esas olmak üzere anlamlı veriler haline getirilmesini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığının talimatlarıyla İzmit İlçe Kaymakamlığına “ Açık Kapı Bürosu”  kuruldu. Büro bugün itibariyle  faaliyete geçti.

 

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YARDIMCI OLMAK

Konuyla ilgili ilçe kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Kamu kurum ve kuruluşlarının temel amacı güleryüz, iyi niyet ve insancıl yaklaşımlarla vatandaşların sorunlarının çözümünde onlara yardımcı olmak, onların mutlu, rahat ve sorunsuz bir hayat yaşamaları için içine düştükleri sıkıntı ve açmazları ortadan kaldırmak amacıyla işbirliği içinde çalışmaktır.

 

ZAMAN KAYBI YAŞANMAYACAK

Bu amaçların gerçekleşmesi için sorunlarına çözüm bekleyen vatandaşların değişik yerlerdeki kurumlara gitmek suretiyle hem zaman kaybı yaşamamaları hem de sorunlarının tek elden, tek yerden ve ivedilikle çözümü için "Sorun varsa Çözüm Mutlaka Vardır" felsefesiyle  AÇIK KAPI  vatandaşlarımızın başvurularını beklemektedir.

 

AÇIK KAPIYA HER YERDEN ERİŞİM

İzmit Kaymakamlığı, Açık Kapı Bürosu’na ilişkin sorunu bulunan vatandaşlar sorunlarını çözüme kavuşturmak üzere doğrudan Kaymakamlığımız Açık Kapı Bürosuna gelerek başvurularını yapabilecekleri gibi internet üzerinden acikkapi.gov.tr adresini tıklayarak veya İzmit Kaymakamlığı resmi  Web Sitesinden AÇIK KAPI linkini tıklayarak elektronik ortamda başvurularını yapabileceklerdir.  İzmitli hemşerilerimize duyurulur.”

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem