20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

50 bin imzayı TBMM Başkanına teslim ettiler

50 bin imzayı TBMM Başkanına teslim ettiler
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı'nın kadın yöneticileri, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği "Bir Çığlık da Sen At" adlı imza kampanyasında toplanan 50 bin imzayı TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a teslim etti

İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı’nın kadın yöneticileri Ankara Genel Merkeze ziyarete bulundu. Kadın heyetine başkentte İYİ Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge başkanlık etti. İYİ Parti Kocaeli İl ve İlçe Teşkilatlarından Ankara’ya gelen kadınlar, çocuk istismarına son verilmesi için Kocaeli İl Teşkilatı'nın düzenlediği "Bir Çığlık da Sen At" adlı imza kampanyasında toplanan imzaları TBMM'ye getirdi.

 

12 İLÇEDE 50 BİN İMZA

İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı, çocuk istismarının önlenmesini sağlayan yasal düzenlemelerin yeniden yapılması için çağrıda bulunmak amacıyla bir süre önce imza kampanyası başlattı. Kocaeli’nde 12 ilçede kampanyaya destek veren 50 bin imza toplandı. İmzaların yer aldığı dosyalarla Ankara’ya gelen İYİ Partili kadınlar, Meclis’te önce partilerinin grup toplantısına katıldı, ardından Genel Başkan Meral Akşener ile İYİ Parti Grubu’nda bir araya geldi. Genel Başkan Meral Akşener, Kocaelili kadınlara teşkilat olarak çocuk istismarına gösterdikleri duyarlılık ve sergiledikleri tavır nedeniyle teşekkür etti.

 

TBMM

 

TBMM BAŞKANINA GİTTİLER

Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge ve diğer kadın yöneticiler, imzaların yer aldığı dosyalarla birlikte öğleden sonra TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u makamında ziyaret etti. Çocuk istismarının önüne geçilmesini sağlayacak yasal düzenlemelerin bir an önce TBMM Genel Kurulu’nda ele alınması için toplanan 50 bin imzalı dilekçeyi İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ile birlikte TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a teslim etti. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı’nın konuya gösterdiği duyarlılık nedeniyle Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a ve İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge’ye teşekkür etti.

 

Şentop foto 2

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem