21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

Kaçak yapılara ceza yağdı

Kaçak yapılara ceza yağdı
Güncel Yazdır

İzmit Belediyesi kaçak yapılara geçit vermiyor. İzmit Belediyesi Encümen toplantısında karara bağlanan kaçak yapılara ağır para cezaları ve yıkım kararları çıktı.

İzmit Belediyesi Encümen toplantısı bugün belediye binasında Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında encümen üyeleri Muharrem Tutuş, Fikret Hocaoğlu ve Mehmet Çetin ile birim müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Encümen toplantısında ruhsatsız ve kaçak yapılara ağır para cezaları kesilirken birçok kaçak yapıya yıkım kararı çıktı.

 

KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Mayıs ayı Encümen toplantısında toplam 48 madde görüşülürken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 3 madde, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 7 madde gündeme getirirken Yapı Kontrol Müdürlüğü kaçak ve ruhsata aykırı olan yapılar için 38 maddeyi gündeme getirdi. Gündeme getirilen tüm maddeler onaylanırken kaçak yapı konusunda Belediye Başkanı Hürriyet, “Vatandaşlarımız dar boğazda mümkün olan tüm kolaylığı sağlayalım ama hukuku aykırı iş yapmayalım” dedi.

 

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün gündem maddelerinde Deretepe Mahallesi’nde 154 ada 3-4-5 nolu parsellerin tevhidine onay verildi.  Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün gündem maddelerinden olan Kozluk Mahallesi’ndeki Heykel taksi durağı kira sözleşmesinin feshedildi. Taksi durağı ile yeni sözleşme imzalanacak.

 

YIKIM VE CEZA KARARLARI ALINDI

Yenidoğan Mahallesi’ndeki istinat duvarının yıkılmasına karar verildi. Yenimahalle’de bulunan 2 kaçak inşaata para cezası verilmesi de toplantıda karara bağlandı. Bağlıca Mahallesi’nde kaçak samanlık ve ahır inşa eden bir vatandaş belediye ekiplerinin ikazının ardından ahır ve samanlığı yıktı. Ambarcı Mahallesi’nde Sami Gündüz adlı vatandaşa verilen para cezası imar barışı çerçevesinde iptal edilecek. Gökçeören Mahallesi’nde 3, Ambarcı Mahallesi’nde de 1 metruk yapı yıkılacak. Kabaoğlu’nda cami lojmanı olarak kullanılan bir alan yıkılmasına karar verildi. Başaran Camii’nin eski cami binasının yıkılması kararlaştırıldı. Ambarcı’da da eski okul binası yıkılacak. Öte yandan belediye tarafından tespit edilen kaçak yapılara ruhsata bağlama koşuluyla para cezaları kesildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem