20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Hürriyet, “Beceriksizliklerinizi nasıl toplayacağız”

Hürriyet, “Beceriksizliklerinizi nasıl toplayacağız”
Siyaset Yazdır

Haber

İzmit Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısının 2’nci birleşiminin 1’nci oturumu gerçekleştirildi. Oturumda AK Partililere tepki gösteren Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Sizin beceriksizliklerinizi nasıl toplayacağız bakalım” dedi.

HÜRRİYET

 

 

İzmit Belediyesi Meclisi 2018 yılı kesin hesabını görüştü. Görüşmelerde meclise başkanlığı Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet yaptı.

 

NEJAT ÇAKIR

 

TABLO DEDİĞİ GİBİ DEĞİL

2018 yılı kesin hesap cetveliyle ilgili gündem maddesine dair söz alan CHP’li meclis üyesi Necat Çakır, “Nevzat Doğan  geçmiş dönemde yaptığı bütçe konuşmasında gelir ve gider bütçesinin yüzde 90’lar oranında gerçekleştiğini söylemişti.  2018 mali yılı gelir gider hesap cetveline bakıldığında başkanın dediği gibi olmadığı görülüyor. Bütçenin gerçekleşme oranı gelirlerde yüzde 84, giderlerde yüzde 86’dır” dedi.

 

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Konuyla ilgili sözlerini sürdüren Çakır, “Başkan esnafa borcumuz yok dedi fakat tablo bunun gerçek olmadığını gösteriyor. Vadesi geçmiş borçların 13 milyon lira olduğunu görüyoruz. Kısa vadede ödenecek borçların toplamı 50 milyon 536 bin liradır. Uzun vadeli borçlar ise 157 milyon 212 bin liradır. Toplam borç 207 milyon 749 bin liradır. Tahsil edilemeyen vergi geliri 32 milyon liradır. 56 milyon lira yatırım tutarı var. Bu bütçenin yüzde 25’idir ve bu rakam düşüktür. Önümüzdeki dönemde gerçekleşme oranı daha güzel bütçeler yaptığımız zaman inanıyorum ki her şey çok güzel olacaktır” şeklinde konuştu.

 

HAYRETTİN ÜNLÜ

 

 

MAAŞLAR TIKIR TIKIR ÖDENDİ

CHP’li Çakır’ın ardından, söz alan AK Partili meclis üyesi Hayrettin Ünlü, “255 milyon lira 2018 bütçesidir. 300 milyon olan 2019 bütçesidir.  255 milyonluk bütçenin yüzde 86’ü gider bütçesi olarak gerçekleşti.  Gelir bütçesi ise yüzde 86 olarak gerçekleşti. Şirket hesabı olarak düşündüğünüzde bu firma 35 milyon lira kar etmiş diyecektik.  Kısa vadeli olarak 22 milyon 278 bin lira kamu kurumlarına olan borçtur. Dönen varlıklarda 58 milyon liramız var. Gültepe’de 120 tane mülkiyeti var. Tahmini olarak bu 50 milyon lira gelecek.  Nevzat Doğan’ın akçeli işlerde olmadığını söylüyoruz. Bugüne kadar İzmit belediyesinde işçilerin maaşı tıkır tıkır ödenmiştir. Bu hesapların gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

BECERİKSİZLİKLERİNİZİ NASIL TOPLAYACAĞIZ

AK Partili Ünlü’ye kısa bir yanıt veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Keşke başkanın çizdiği gibi pembe bir tablo olsa.  Cedit’te, TOKİ’ye karşılıksız nasıl arsa temini yapıldı, Nevzat Doğan’ın nelere imza attığını açıklayacağım.  Sizin becerisizliklerinizi bakalım nasıl toplayacağız göreceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem