20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Minik şefler hünerlerini sergilediler

Minik şefler hünerlerini sergilediler
Eğitim Yazdır

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri “Minik Şefler Atölyesi” çalışmaları kapsamında bilgi evlerinde cupcake etkinliği düzenlendi.

BİRBİRİNDEN LEZİZ SUNUMLAR

Yemeğin ve tatlının tarihsel seyri, değişik kültürlere özgü uygulamaları, mutfakta hijyen, sağlıklı beslenme, görgü kuralları gibi mutfak kültürüne ait püf noktalarını içeren etkinlikte minik şefler, birbirinden leziz sunumlarla diledikleri gibi tatlılarını süsleyip, hazırladılar.

 

KARTEPE’DE MİNİK ŞEFLER ATÖLYESİ (1)

 

KENDİLERİ SÜSLEDİLER

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde bulunan Fatih Sultan Mehmet Bilgi Evi’nde çocuklar, velilerin kendi pişirdiği cupcakeleri ve sevdikleri pastaları hayal güçlerini kullanarak süslediler. Hem yaratıcılığını hem de el becerisini geliştiren öğrenciler, hazır yiyecekler yerine kendi yaptıkları sağlıklı ürünlerle beslenmenin önemini de öğrenmiş oldular.

 

KARTEPE’DE MİNİK ŞEFLER ATÖLYESİ (2)

 

MİNİKLERİN HÜNERLERİ

Bilgi evlerinde gerçekleştirilen atölye çalışmalarından memnun olduklarını belirten öğrenciler, hem yeteneklerini keşfettiler hem de eğlenceli dakikalar geçirdiler. Harika lezzetler ortaya çıkaran minik şefler, hazırladıkları cupcakeleri afiyetle yediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem