20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Türkçe Topluluğu’ndan 4’üncü kütüphane

Türkçe Topluluğu’ndan 4’üncü kütüphane
Eğitim Yazdır

Haber

Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu tarafından başlatılan ‘Köy Okullarına Kütüphane Kurma’ Projesi kapsamında köy okullarına yapılan kütüphane sayısı dörde ulaştı.

Kocaeli genelinde bir çok sosyal sorumluluk projeye imza atan Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu köy okulları kütüphanesiz kalmasın diye başlattığı ‘Köy okullarına kütüphane kurma’ projesinde bin kitaplık 4’üncü kütüphaneyi kurdu.

 

KÜTÜPHANE

 

KANDIRA’YA KURULDU

Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu tarafından yapılan araştırmalar sonucunda 4’üncü okulun Kandıra’ya bağlı Safalı köyünde bulunan Safalı İlk ve Orta Okulu’na kütüphane kurulması kararlaştırıldı. Topluluğun kütüphane projesiyle farkındalık oluşturmak istediğini ifade eden Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu Başkanı Hüseyin Eryiğit, “Her okula kitap bağışı yapmanın kolay olduğunu ancak bu proje ile farkındalık oluşturmak istedik. Destekçimiz Kitapdostum.com’dur, ayrıca Kocaeli Özel Bilgili Kültür Okulları ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi de projemize destek veriyor. Amacımız Türkiye’nin her iline bir kütüphane kurmak, kütüphanesiz okul bırakmamak. Önemli olan çocukların okuması ve geleceğidir” dedi.

 

KÜTÜPHANE AÇILDI

Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu, okul yönetimi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerin ardından çalışmalarına başladı ve okulda bulunan bir odayı kütüphane çevirdi. Kütüphanenin yapım süreci boyunca yardımcı olan topluluk, kütüphaneye bin kitap getirdi. Kitapların gelmesiyle beraber hazır hale gelen kütüphane geçtiğimiz gün öğrencilerin hizmetine açıldı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem