20 Temmuz 2019 Cumartesi

KSMMMO 5 adaylı yarışa gidecek

KSMMMO 5 adaylı yarışa gidecek
Ekonomi Yazdır

KSMMMO 29’uncu Olağan Genel Kurulu’nun 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak ilk toplantıda çoğunluk sağlanması beklenmediğinden 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması kararı alındı. Kongrede 4 grup adına adaylık kesinleşirken bir adayında bağımsız aday olması bekleniyor

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 29’uncu Olağan Genel Kurulu’nun öncelikle 4-5 Mayıs tarihlerinde çoğunluk sağlanmazsa 11-12 Mayıs’ta yapılması kararı alınmıştı. Ancak ardından genel kurulun, 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak ilk toplantıda çoğunluk sağlanması beklenmediğinden 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması kararı alındı. Dün yapılan ilk toplantıda çoğunluk sağlanamayacağından dolayı toplantı yapılmadı ve 22-23 Haziran’da genel kurul yapılacak.

 

GÖKMEN ADAY OLMAYACAK

Oda binasında 22 Haziran tarihinde saat 10.00’da başlayacak genel kurul, 23 Haziran’da oda binasında seçimlerle tamamlanacak. Seçimlerde üyeler 09.00-17.00 saatleri arasında oylarını kullanabilecek. Kongrede 7 yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi, 3 denetim kurulu üyesi ve 29 kişilik üst kurul delegasyonu seçilecek. Yeni yapılan yasal düzenleme ile odalarda başkanlar sadece 2 dönem başkanlık yapabileceği için mevcut başkan Fikret Gökmen tekrar aday olmayacak.

 

TOPLAM 5 ADAY OLACAK

Kongrede yaklaşık bin 850 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Yeni yapılan yasal düzenleme ile odalarda başkanlar sadece 2 dönem başkanlık yapabileceği için mevcut başkan Fikret Gökmen tekrar aday olmayacak. Kongrede şu ana kadar Etkin Muhasebeciler Grubundan oda sekreterliği ve disiplin kurulu başkanlığı yapan Mustafa Taşpınar, Meslekte Birlik Grubunda Hamit Akbulut, Değişim Grubundan Taner Öner, Güçlü Gruptan Mümtaz Atmaca’nın adaylığı kesinleşirken ayrıca bağımsız aday olarak Savaş Yıldız’ın da aday olması bekleniyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem