20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Kandıra yoluna kameralı önlem

Kandıra yoluna kameralı önlem
Asayiş Yazdır

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından hayata geçirilen projeyle İzmit Kandıra yolu üzerine konulan kameralarla trafik 24 saat boyunca denetim altında olacak

Yaz aylarında aşırı yoğunluk yaşanan İzmit Kandıra yolunda olası kazaları ve sürücülerin kural ihlallerini engellemek için İl Jandarma Komutanlığı tarafından elektronik denetleme sistemi kuruldu.

 

24 SAAT İZLENECEK

Yol boyunca çeşitli noktalara konulan kameralar sayesinde İl Jandarma Komutanlığı 24 saat boyunca denetimlerini sürdürebilecek. Öte yandan Kandıra yolunda belirlenen 90 kilometrelik hız sınırı ile şehir içinde belirlenen 50 kilometrelik hız sınırı da kameralar ve radar sayesinde denetlenebilecek.

 

TRAFİK DÜZENİNE KATKIDA BULUNACAK

Sürücülerin hız sınırlarına uymaları emniyet kemeri takmaları ve hatalı geçme gibi birçok kural ihlalinin tespit edilmesi için hayata geçirilen kameraların Kocaeli il jandarma komutanlığı tarafından izlenerek trafiğin düzenlenmesinde kullanılacağı belirtildi. Ayrıca Nisan ayında yerleştirilen ve çalışmaya başlayan kameralar sayesinde bir aylık süre içerisinde kandıra yolunda trafik kazasının meydana gelmediği kazalarda büyük oranda azalma olduğu tespit edildi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem