22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Eskilerden harikalar ürettiler

Eskilerden harikalar ürettiler
Kültür-Sanat Yazdır

Haber

Emekli öğretmenler tarafından tamamı eski eşyalardan hazırlanan ürünler, Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde sergilendi. Sergilenen ürünler büyük beğeni aldı.

Emekli öğretmenler tarafından hazırlanan ürünler, bugün Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde sergilenmeye başlandı. 12 emekli öğretmenin bir araya gelerek hiçbir masraf yapmadan hazırladıkları ürünler, tamamen eskiye ait kullanılmayan eşyalardan yapıldı. Kullanılmayan eski eşyalar, geri dönüşüm hareketi çerçevesinde sıfır maliyet ile oluşturuldu.

SERGİ İKİ GÜN AÇIK

Geçmişin izlerini taşıyan eşyalar, günümüze harmanlanarak birbirinden güzel kullanılabilir ürünler haline getirildi. Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin giriş katında bulunan serginin kurdelesini Okul Müdürü Elif Yapıcı Kulaksız, Halk Eğitim Şube Müdürü Salih Aydın, Halk Eğitim KOFED Başkanı Özkan Bedel ve emekli öğretmenler tarafından kesildi. Tablo, geleneksel kıyafetler ve dantel işlemelerin yer aldığı sergi, iki gün boyunca açık olacak.

HAYAT BOYU ÖĞRENME

Açılışın ardından konuşma gerçekleştiren Okul Müdürü Elif Yapıcı Kulaksız, “Geçmişten gelen değerlerimize sahip çıkmak için, ‘Hayat Boyu Öğrenme’ projesi kapsamında yaptığımız bu değerli çalışmayla el sanatları kültürünü yaşatma ve geçmişten geleceğe yaşatma felsefesini sürdürmeye amaçladık. Sergiyi hazırlayanlar meslek lisesinden emekli olan öğretmenlerimiz oldu. Çocuklarımıza da kız meslek lisesi kültürünü, orijinal kaynağında aktarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem