20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Bulut: Banka kapılarından kurtulabiliriz

Bulut: Banka kapılarından kurtulabiliriz
Güncel Yazdır

Haber

KOTO nisan ayı meclis toplantısında ekonomik sıkıntılarla ilgili konuşan Başkan Necmi Bulut, “KOSGEB’den üyelerimizin daha fazla yararlanması için görüşmeler yapıyoruz. Devletin hibesiz ve geri ödemesiz kredi çeşitleri var bir araya gelerek banka kapılarından kurtulabiliriz” dedi

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) nisan ayı meclis toplantısı KOTO Burhan Kasım Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlık yaptığı toplantıda KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, ve meclis üyeleri katılım sağladı. Toplantıda Kandıra Belediye Başkanlığına seçilen KOTO üyesi Adnan Turan meclise veda etti. Toplantıda ayrıca aylık mizan ve faaliyet raporu görüşülürken KOTO üyelerine indirim imkanı tanıyan KOTO Kart ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

 

HİÇBİR KOMİTEDE GÖREV ALMADIM

Toplantı öncesi bir veda konuşması yapan Adnan Turan KOTO Yönetimine meclis başkanlığına ve meclis üyelerine teşekkür ederken “Hiçbir komitede görev almadan bu işi severek başladım. 1 Nisan’a kadar bu görevim devam etti. Yönetim Kurulu’ndan 30 Kasım itibari ile istifa etmişti. Ticaret Odasında hiçbir komitede görevim olmadan buraya başlayan biri olarak gençlere sahip çıkmamız gerektiğini söylemek istiyorum. Burada inşallah büyüklerimizin destekleriyle gençlere destek vererek onların Ticaret Odası içinde ve siyasi hayatta başarılı olmalarını istiyorum" dedi.

 

KOCAELİ'Yİ BİRLİKTE KALKINDIRACAĞIZ

Devamında Turan, "Ticaret Odası bana seçimlerde çok destek verdi. Ben Kandıra’da dolaşırken Darıca’dan bile destek verdi. İlerleyen zamanda ticaret odası içinden daha fazla belediye başkanı çıkmasını diliyorum.  Gıda Organize Sanayi bölgesinde ve Kandıra’da ticaret odasının temsilcisiyim. Kandıra’nın ve Kocaeli'nin kalkınması için birlikte yol yürüyeceğiz. Büyükşehir başkanımız Kocaeli’yi yaşanabilir ilk 5 şehirden biri yapmak istiyordu. Ben ticaret odasını alarak marka şehir olma yolunda destek vereceğime söz verdim. Ben tüm konuşmalarımda arkamda ticaret odası var diyorum” şeklinde konuştu.

 

12 AYA KADAR TAKSİT İMKANI

Kocaeli Ticaret Odası üyelerine KOTO kart ile ilgili bilgilendirmede bulunan İş Bankası görevlisi Mine Güreli Ocak, "Ticari kartlarımızı arttırmaya çalışıyoruz. KOTO Kartın ayrıcalıklarından bahsetmek istiyorum. Türkiye’de geçen yıl toplam 4 Milyon adet ticari kredi kartı var. İş Bankası olarak bizde bu pazarda yer alıyoruz. KOTO Kart ile 300 Bin aşkın anlaşmalı yerde 12 aya kadar taksit imkanı sunuyoruz. Maksimum üye işyerlerinde kartlar ile ATM’den nakit para çekme yapılabiliyor" açıklamalarında bulundu.

 

KOTO'YA ÖZEL İNDİRİM

Devamında Ocak, "Finansal ayrıcalık olarak Hesap özeti erteleme, taksitli nakit avans, vadelendirme gibi seçenekle mevcut. SGK ödemesi, e- ticaret yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.  KOTO karta özel ilk yıl kart aidatı ödemiyorsunuz. Nisan ayında 100 maksi puan kazanma şansı var. İnternet şubeden 50 havale ve 20 AFT’yi ücretsiz yapabilirsiniz. KOTO Kart ile KOTO üye iş yerlerinde KOTO Karta indirim imkanı sunuyor” dedi.

 

ASIL DERDİMİZ KART DEĞİL, ÜYELERİMİZ

Aylık faaliyet raporu hakkında konuşan Başkan Necmi Bulut, “Önümüzdeki dönemde ilimiz ve ülkemizin ticari hayatının iyileşmesini diliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Ticaret Bakanı ve Maliye Bakanına sunduğumuz dosyada beyaz eşyada ÖTV indiriminin devam etmesi, kuyumcularda taksitlerin arttırılması çalışmalarından bazılarıdır. KOSGEB’den üyelerimizin daha fazla yararlanması için görüşmeler yapıyoruz. Devletin geri ödemesiz hibeler var bunun için yan yana gelip görüşerek bankaların kapısında kurtulabiliriz. Sektör gruplarına yönelik KOSGEB bilgilendirme toplantılarımıza devam edeceğiz. Bizim KOTO Kartta asıl derdimiz kart değil üyelerimiz. Üye kart konusunda sizden destek bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem