20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Türk Ocakları’nda yönetim değişti

Türk Ocakları’nda yönetim değişti
Güncel Yazdır

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile Türk Ocakları Kocaeli şube yönetimi çocuklara teslim edildi

Devir teslim töreninde Türk Ocakları Başkanı Yücel Alpay Demir ve yönetim kurulu üyeleri İsmail Yıldızdoğan, Sezin Türkkal, Emel Koçoğlu, Mustafa Arha, Taner Çetinkaya ve Şenol Karamus hazır bulundu. Kartepe Rabak İlkokulu 3-B sınıfından Başkan Halil İbrahim Uzan ve yönetim kurulu, görevi Ocak Başkanı Yücel Alpay Demir ve yönetim kurulu üyelerinden görevi devraldı.

 

İLK OLARAK TÜRK OCAKLARI’NDA BAŞLADI
Devir teslimin ardından basın açıklaması yapan Başkan Halil İbrahim Uzan, “Saygıdeğer basın mensupları ve aziz Türk Ocaklıları, bilindiği üzere yönetimin çocuklara devri ilk olarak 23 Nisan 1929 da Türk Ocakları’nda yapıldıktan sonra gelenek haline getirildi. Bizler Türk Ocaklı çocuklar olarak bu günü bize armağan eden Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ve ayrıca bütün şehitlerimize şükranlarımızı sunuyor yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Ülkemizi yönetenlerden de, Andımızın okullarımızda yeniden okutulmasını istiyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bizim de varlığımız Türk varlığına armağan olsun, Ne Mutlu Türküm diyene” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem