20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Ünlü’den Kılıçdaroğlu’na saldırıyı kınadı

Ünlü’den Kılıçdaroğlu’na saldırıyı kınadı
Siyaset Yazdır

Haber

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü gerçekleştirdiği basın toplantısında, “CHP Genel Başkanı’na yapılan saldırı kabul edilemez niteliktedir” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü bugün il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak il başkanlığı koltuğuna Esila Acun isimli minik kızı oturttu.

 

KABUL EDİLEMEZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya yönelik açıklama yapan İl Başkanı Ünlü, “Kaynağı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hangi bahaneyle yapılırsa yapılsın şiddeti tasvip etmek, şiddete göz yummak akıl ve vicdan ölçülerini inkar etmektir.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde katıldığı şehit cenazesinden hemen sonra maiyetiyle birlikte karşı karşıya kaldığı saldırı ve kötü muameleler kabul edilemez niteliktedir. Milli kültürümüzün, inançlarımızın ve geleneklerimizin tamamen hilafına vasat bulan dünkü manzaraları Milliyetçi Hareket Partisi reddetmektedir.

Hiç kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarak partimizi ve dava arkadaşlarımızı göstermeye kalkışmamalıdır” dedi.

 

MEHMETÇİK KATİLLERİYLE ÖRTÜLÜ İTTİFAK

İl Başkanı Ünlü açıklamalarına devam ederek, “Mehmetçik katilleriyle örtülü ittifak yapanların, HDP’yle aynı kareye girenlerin, YPG’ye terör örgütü demekten acziyet yaşayanların protesto edilmeleri neredeyse kaçınılmaz iken, adeta meydan okur gibi, hiçbir tedbir almadan, güvenlik güçlerini bilgilendirmeden, şehit ailesine bilgi vermeden şehit cenazesine katılmaları eğer gaflet değilse, kesinlikle bir gizli gündemin sonucudur” diye konuştu.

 

ŞEHİDİMİZ İKİNCİ PLANDA

Saldırı sonucu şehit olan askerlerin unutulduğunu ifade eden Ünlü, “Ne üzücüdür ki, şehidimiz Yener Kırıkcı’yı ne anan ne de hatırlayan olmuştur. Aziz vatan evlatlarına Berat Gecesi’nde saldıran hainler ikinci plana düşerken Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırılar ön plana geçmiştir. CHP’nin, HDP ve PKK ittifakı sıcaklığını hala korurken yöre halkının infialini ve galeyana gelme ihtimalini hesaba katmamak hem ufuksuzluk hem de siyasi mağduriyet tesis etme hazırlığıdır” dedi.

 

GÖZALTINA ALINDILAR

Sözlerine devam eden Ünlü, “Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının failleri gözaltına alınmıştır. Her şey hukuk içinde yürütülmektedir. Kuşkusuz menfur saldırı bütün yönleriyle, bütün unsurlarıyla incelenmeli, adli ve idari soruşturma ve kovuşturma süreçleri derinleştirilerek temin ve takviye edilmelidir. Puslu ortamları siyasi çıkarları için devşirmeye kalkışan müflis siyaset eskilerinin; hem Cumhur İttifakı’na hem de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne kurnaz akınları Türkiye’nin uçuruma çekilme amacının en bariz delilidir. Türk milleti Cumhur İttifakı’na ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, inanıyorum ki, adanmışlıkla, inanmışlıkla sahip çıkacaktır” diye konuştu.

 

SEÇİM DEĞERLENDİRİLMESİ

Ünlü ayrıca partisinin seçim değerlendirilmesi ve ramazan için hızlandırılmış toplantılara başlayacağını ifade etti. Konu ile ilgili konuşan Ünlü,  "Bu toplantılar 28 Nisan'da bitecektir. 29 Nisan günü ise ilçe başkanları ile son değerlendirme yapılacaktır" diye açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem