20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Çocuklar 23 Nisan’ı kutladı

Çocuklar 23 Nisan’ı kutladı
Güncel Yazdır

Haber

TBMM’nin açılışının 99. yıl dönümü ilimizdeki kutlamalarla taçlandı. SDKM’de bu özel günü kutlayan il protokolü, çocukların hazırladıkları gösterileri izledi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kutlama programına Vali Hüseyin Aksoy, eşi Hülya Aksoy, EDOK Komutanı Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mikdat Aydın, il idarecileri, kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

DSC_0667

MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99. açılış yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. 23 Nisan 1920’de milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararıyla kurtaracaktır düsturu, milletin bağımsızlığının tezahürüdür. Tarih sayfalarında birçok şerefli imza bırakan ecdadımızın birlikte ve beraberlik içinde gösterdiği azim ve karalılığın göstergesidir. Gazi meclisimizin kurulduğu gün olması itibariyle hafızamızda önemli yer tutan bu gün aynı zamanda dünya çocuklarına armağan edilen önemli bir gündür. Atatürk Türkiye Cumhuriyet’i için önemli olan bir günü hediye etmenin yarının da çocukların olduğunu vurgulamıştır” dedi.

KATILIMCILAR (1)

YORULMADAN ÇALIŞMALISINIZ

Çelik şöyle devam etti,  “Evlatlarımız daha müreffeh yarınlarıyla dünya çocuklarıyla birlikte yürüyecektir. Sizlere armağan edilen bu büyük gün şüphesiz ki üzerinize büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bu gün ayak bastığımız topraklarda yüzyıllar boyunda neler yaşandığını öğrenmemiz milli ve manevi değerli içselleştirmemiz ve dünyayı öğrenmemiz çok önemlidir. Bizim yerimize siz geçeceksiniz. Ay yıldız bayrağımızı yedi cihanda dalgalandıracaksınız. Siz ilelebet payidar kalacak devletimizin güvencesi millet egemenliğinin teminatısınız. Dostluğun ve barışın en güzel tezahürüsünüz. Yılmadan yorulmadan azimle çalışmalısınız. Çünkü siz her daim tarihe yön vermiş milletin neferlerisiniz.”

DSC_0670

MİNİKLER SAHNEDE

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in konuşmasının ardından İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin çocuklardan oluşan halk oyunları ekibi Trabzon, Tekirdağ, İzmir ve Kafkas yörelerini sahneledi. Çocuklar, Türkiye ve Dünya kültürlerini tanıtan danslar ve halayları sahnede sergiledi. Katılımcılar, çocukların performansına alkışlarla tempo tuttu. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ni renklendiren minikler, rengarenk kıyafetleriyle bayramlarını gönüllerince kutladı. Alkışların bir an olsun susmadığı kutlama programa günlerce hazırlanan çocukların performansı çok beğenildi. Çocuklar, hazırladıkları gösteri sonrası hep beraber Türk bayrakları ile şarkılar söyledi.

DSC_0792

DSC_0822

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem