20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

KESK, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

KESK, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı
Güncel Yazdır

KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü SES Şube Başkanı Gökhan Bektaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek “İçişleri Bakanı ve Ankara Valisinin istifası sağlanmalı ya da görevden alınmalıdır” dedi

KESK Şubeler Platformu, önceki gün düzenlediği basın açıklamasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı. Sabri Yalım Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasına CHP İl Başkan Vekili Korkut Öz, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, STK temsilcileri, KESK Şube Platformuna bağlı sendikaların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

 

“UMARIZ HAKLI ÇIKMAYIZ”

Bektaş açıklamasında, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik örgütlü, yönlendirilmiş linç girişimi içinden geçtiğimiz sürecin kırılganlığı, belirsizliği ve uzun süredir iktidarın ilk kez psikolojik üstünlüğü kaybetmesi gibi unsurlar gözetildiğinde bir dönemeci ifade ediyor. Umarız kaygılarımızda haklı çıkmayız ve hakim olan demokrasi, barış olur” şeklinde konuştu.

 

GÖREVDEN ALINMALILAR

Bektaş sözlerini, “İktidarı anti demokratik politikalardan ve heveslerden vazgeçmeye çağırıyoruz. Bunun ilk adımı olarak İçişleri Bakanı ve Ankara Valisinin istifası sağlanmalı ya da görevden alınmalıdır. Demokrasinin asgari kuralları da bunu gerektirir. KESK olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, yanındakilere ve CHP camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, saldırıyı kınıyor, sorumluların ve azmettiricilerinin yakalanarak yargı önünde hesap vermelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KAYGILARIMIZ DERİNLEŞMİŞTİR

Ardından söz alan Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, "Ülkemizde ne zaman demokrasi halka umut vermeye kalksa bu gözü dönmüş demokrasi düşmanları, barış ve huzur düşmanları devreye giriyor. Ne yazık ki olay anında meydanda bulunan Milli Savunma Bakanı saldırganları cesaretlendirici konuşması, İçişleri Bakanının provokatif söylemleri ve olay günü almadığı tedbirler kaygılarımızı derinleştirmiştir. İktidarı antidemokratik politikalardan ve heveslerden vazgeçmeye çağırıyoruz. Dersimliler olarak hemşerimiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve yanındakilere geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, bu faşist, karanlık saldırıyı kınıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem