22 Temmuz 2019 Pazartesi

Kocaeli'de tüm eylemler yasaklandı

Kocaeli'de tüm eylemler yasaklandı
Güncel Yazdır

Kocaeli Valiliği, kentte yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri etkinliklerin yasaklandığını duyurdu

Valilikten yapılan açıklamada, 9 Nisan'dan itibaren devam eden günlerde ceza infaz kurumları önünde PKK/KCK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a uygulandığı söylenen sözde tecritin kaldırılması talebiyle ülke genelinde, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan PKK/KCK mensuplarınca başlatılan açlık grevine sözde destek vermek amacıyla cezaevleri önünde yapılması planlanan etkinliklerle ilgili provokatif eylemlerin yaşanabileceği, kamu düzenin ve kamu güvenliğinin bozulacağına yönelik ciddi duyumların alındığı bildirildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu sebeple il genelinde bu amaca yönelik gerçekleştirilebilecek yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto eylemi, diğer eylem ve etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerinin engellenmesi ile belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinlikler, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. maddeleri hükmü gereğince, Kocaeli sınırları içerisinde 22 Nisan saat 00.01'den 6 Mayıs saat 24.00'a kadar 15 gün süreyle Valilik makamının 22 Nisan 2019 tarih ve 1150 sayılı 'olur emri' ile yasaklanmıştır."

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem