20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Vali Aksoy’dan tarih dersi

Vali Aksoy’dan tarih dersi
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 23 Nisan öncesi çocuklarla bir araya gelerek onlara kısa bir tarih dersi verdi

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy bugün Valilik binasında anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi. Valilik binası Akçakoca Toplantı Salonu’nda çocuklarla bir araya gelen Vali Aksoy çocuklara Türkiye’nin tarihini ve yapısını kısaca anlattı.

AKSOY (3)

VALİ’DEN TARİH DERSİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi 23 Nisan Ortaokulu, Emek Dayanışma Ortaokulu, 28 Haziran Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Yahya Kaptan İlkokulu ve Ortaokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, TBMM İlkokulu, Hayme Ana Anaokulu, Ana Sultan Anaokulu öğrencileri ile bir araya gelen Vali Aksoy, “23 Nisan dolayısıyla Kocaeli'de yaşayan çocuklarla beraber olmak adına bu programı organize ettik. Özellikle Osmanlı Devleti'nin son sürecinde yurdumuz işgal edilmişti. Bu noktada ülkemizin bağımsızlığını kazanmak adına gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a çıktı. Atatürk Samsun’dan Amasya’ya buradan Erzurum’a ve ardından Sivas’a giderek bağımsızlık mücadelesini başlattı. Anadolu’nun her noktasında verilen mücadeleyle bağımsızlık kazanıldı” dedi.

TOPLU (2)

ÇOCUKLARIN İYİ YETİŞMESİ GEREKİYOR

Vali Aksoy açıklamalarının devamında, “Siz çocuklarımızın iyi yetişmeleri ve yıllar sonra bizim bulunduğumuz bu noktalarda görev alması çok önemli. Bu yüzden sizlerin çok iyi yetişmiş olması gerekir. Bu bayramın anlamını sadece bayram olarak görmek olmaz. Derslerimize iyi çalışacağız. Sadece derslerimize kendimizi sınırlandırmayacağız. Sporla, sanatla ve müzikle ilgilenerek yeteneklerinizin doğrultusunda yol alacaksınız. Sosyal anlamda da diğer noktalarda kendimizi geliştireceğiz. Sevgili çocuklar Türkiye bağımsız bir ülke, Türkiye’nin 81 ili arasında 10’uncu sırada yer alan ilimiz Kocaeli 81 ilden bir tanesi. Kocaeli Valiliğine bağlı 12 ilçe var” açıklamalarını yaptı.

VALİ AKSOY (1)

ÇOCUKLARIN SORULARINI CEVAPLADI

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmanın ardından minik öğrencilerin sorularına cevap verirken, minik bir öğrencinin, “Siz küçükken yaramaz mıydınız” sorusuna “Her çocuk kadar yaramazdım fakat derslerimi hiç ihmal etmedim” cevabı salondakileri güldürdü. Vali Aksoy çocuklardan gelen çok sayıda soruya cevap verirken hepsinin sonunda eğitime ve çocukların doğru yetiştirilmesine dair verdiği cevaplarla dikkat çekti. Vali Aksoy ve öğrenciler soru cevap kısmının ardından toplu fotoğraf çekildi.

VALİ AKSOY (2)

1MİNİKLER (3)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem