20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

23 Nisan rengarenk etkinliklerle kutlanacak

23 Nisan rengarenk etkinliklerle kutlanacak
Güncel Yazdır

Haber

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugün Kocaeli Valiliği tarafından ilimiz genelinde bir dizi etkinliklerle kutlanacak

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı, bugün Kocaeli Valiliği tarafından il genelinde bir dizi etkinliklerle kutlanacak. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı kapsamında bugün saat 09.30'da Kültür Tepesi Atatürk Anıtı'nda çelenk töreni düzenlenecek. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunacak. Törende İzmit Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi ve Edebali Ortaokulu görev alacak. Daha sonra Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde kent protokolünün de katılım sağlayacağı bir bayram töreni yapılacak.

 

HALK OYUNLARI VE TÜRKÜLER

Yahya Kaptan Ortaokulu'nun ev sahipliğinde düzenlenecek törende Hayme Ana Anaokulu, Anasultan Anaokulu ve İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görev alacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak törende konuşmalar yapılıp okulların halk oyunları gösterisi düzenlenecek. Devamında şiirler okunup ev sahibi Yahya Kaptan Ortaokulu Korosu türküler ve milli marşlar seslendirecek.

 

YARIŞMALAR VE ÇOCUK ŞENLİKLERİ

Öte yandan Valiliğe bağlı kurumlar da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle programlar gerçekleştirecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bugün saat 08.30'da Yarımca Yelken Kulübü'nde yelken yarışmaları düzenleyecek. Saat 10.00'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizatörlüğünde misafir gruplar okullarda 23 Nisan törenlerine katılacak. Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından Bayraktar İlkokulu ve Ortaokulu'nda 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenecek.

 

FESTİVAL GALA PROGRAMI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından saat 14.00'te Kocaeli Biriç Kulübü'nde Biriç Turnuvası yapılacak. Aynı saatte İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından Eski Gar Binası Galeri Salonu'nda Çocuk Resim Şöleni-Canlı Performans gerçekleştirilecek. Öte yandan Kocaeli Arkeoloji Müzesi Bahçesi'nde Çocuk Eğitim Atölyesi'nin etkinliği düzenlenecek. Ardından saat 16.00'da Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda Festival Gala Programı yapılarak ülkemizde bulunan yabancı ülke çocuklarının gösterileri sunulacak.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem