25 Mayıs 2019 Cumartesi

Turizm Haftası'nda doğa yürüyüşü

Turizm Haftası'nda doğa yürüyüşü
Güncel Yazdır

İlçe Turizm Müdürlüğü´nün ev sahipliğinde, 15 - 22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen doğa yürüyüşü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve yoğun katılım ile gerçekleşti. Sezer yaptığı konuşma da turizme önem vereceklerini dile getirdi

İlçe Turizm Müdürlüğü´nün ev sahipliğinde, 15 - 22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. İlk olarak Örcün Köyü'nde başlayan ve toplam kilometrelik parkurda yapılan yürüyüşe, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sabri Medişoğlu, Gölcük Halk Sağlığı Başkanı Dr. Faruk Demirhan, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Hülya Özer, Gölcük İlçe Turizm Müdürü Ayşe Dışpınar’ın da aralarında bulunduğu müdür yardımcıları, başkan yardımcıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

SEZER: TURİZME ÖNEM VERECEĞİZ

Gerçekleştirilen yürüyüş öncesinde ilk olarak Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, bir konuşma yaptı. Başkan Sezer konuşmasında “Gölcük’ün önemli iki mahallesi Saraylı ve Örcün’ün tanıtılması açısından, Gölcük’ün tanıtılması açısından önemli bir etkinlikte olduğumuzu düşünüyorum. Katılımınızdan ötürü herkese çok teşekkür ediyorum. Sadece yılın belli bir haftası değil, 365 gün turizm anlamında Gölcük’ün etkinlikler yapması gerektiğini düşünüyorum. Bununla ilgili çalışmalarımız olacak ve turizme önem vereceğiz. Gölcük’ün kültürel, doğal, tarihi güzelliklerini herkese göstermek istiyoruz” dedi.

 

SULTAN BABA ZİYARET EDİLDİ

Etkinlik, Sultan Baba Türbesi ziyareti ve sonrasında Saraylı Meydanına doğru 5 kilometrelik patika yol olan Örcün-Saraylı Samanlı Dağı arasındaki yürüyüşle devam etti. Saraylı Meydanında ise Gölcük Belediyesi Banu Devrim Atölyesinin hazırlamış olduğu "Zamanın Tanıkları” adlı resim sergi gezildi. Saraylı Kentsel Sit alanı tarihi evleri, anıt çınar ve köylü pazarı dolaşan davetlilere çeşitli yöresel ikramların yapılmasıyla program sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
mobesko konak_dr Davetiyem