20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

ADD’den 23 Nisan mesajı

ADD’den 23 Nisan mesajı
Güncel Yazdır

Haber

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit İlçe Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için mesaj yayınladı

ADD İzmit İlçe Başkanlığı yayınladığı mesaj 20 Nisan’da Atatürk’ün meclisi açtığını belirterek her şeyi Atatürk’e borçlu olduğumuzu ifade etti.

 

HER ŞEYİ ATATÜRK’E BORÇLUYUZ

ADD İzmit İlçe Başkanı Ahmet Kavaz bugün yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Her şeyimizi borçlu olduğumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkışından yaklaşık 1 yıl sonra, 20 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışını yapmış ve ilk meclis başkanlığına seçilmiştir. İlk meclisin açılışı, yoksulluğun, çaresizliğin ve ihanetin hâkim olduğu, Anadolu’nun da işgal altında bulunduğu ve her tarafın yangın yerine döndüğü bir döneme rastladığı unutulmamalıdır. Büyük ve eşsiz kurtarıcımız Atatürk’ün, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”, “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır”, söylemleri, inanç, düşünce ve hedefleri, yeni kurulan meclisin de manifestosu olmuştur” dedi.

 

ATA 23 NİSAN’I HEDİYE ETTİ

Atatürk’ün çocukları çok sevdiğini ifade eden Kavaz, “Atamız, çocukları çok sevmiş, onlara güvenmiş ve onları ülkenin geleceği olarak görmüştür. Bu nedenledir ki; meclisin kuruluş tarihi olan 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Ancak çocuklarımıza istenildiği gibi bir gelecek, istenildiği gibi bir dünya kuramadık. Çocuklarımız, bu bayramda da, ağır ekonomik koşullar altında çocukluklarını yaşayamadan harcanıp gitmektirler. Bazen çocuk gelin olmaktalar, bazen suçun bir parçası, bazen de şiddete maruz kalmaktadırlar. En vahim olanı da ülkemizin her tarafını örümcek ağı gibi saran tarikat, cemaat ve vakıfların ağına düşmeleri ve buralarda, zihinsel ve cinsel tacize uğramalarıdır” diye konuştu.

 

SAVUNMASIZ ÇOCUKLAR

Açıklamalarına devam eden ADD İzmit Başkanı Kavaz, “Bilimsel pozitif eğitimden, üretimden, uzaklaştıkça, bugün içerisinde bulunduğumuz açmazlar, krizler, tacizler ve cinayetler artarak devam edecektir. Bunun en büyük kurbanları da savunmasız çocuklarımız olacaktır. Bu durumdan kurtulmanın yolu, Devletimizin, Cumhuriyetimizin yeniden, fabrika ayarlarına dönmesiyle mümkün olacaktır. 31 Mart yerel seçimlerinde alınan sonuçlar bunun ilk adımlarıdır. Bu tespit ve inançla,  başta çocuklarımız olmak üzere, büyük Türk Ulusunun bayramını kutlar, bu bayramı çocuklarımıza armağan eden, büyük devlet adamı, büyük komutan, tarihin gördüğü en büyük devrimci, en büyük dahi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüze en derin sargı, minnet ve şükranlarımızı sunarız” diye ifade etti.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem