21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

Tokatlılar yeniden tek yumruk

Tokatlılar yeniden tek yumruk
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin ve yönetim kurulu üyeleri Maide Restaurant'ta bir araya gelerek, seçim sürecinde dernekten ayrılıp platform adı altında birleşen üyelerin yeniden dernek çatısı altında birleştiklerini açıkladı

Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin ve yönetim kurulu üyeleriMüh. Hülya Güreli Yolcubal, Müh. Adem Köse, Dr. Baha Yavuz, Mustafa Ocak, Doç. Dr. Mustafa Alper Akay, Önder Beker, Murat Yılmaz, Emre Demir, Dr. Murat Üstüner, Fazıl Demir, Sümmani Yılmaz, Ahmet Tural önceki akşam Maide Restaurant'ta İSU Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir’in yaptığı organizasyonla bir araya geldi. Toplantıda, seçim sürecinde dernekten ayrılıp platform adı altında birleşen üyelerin yeniden dernekte birleştikleri açıklandı.

 

BAŞSAVCI VE BAŞHEKİM DE KATILDI

Önceki akşam Seka Park’ta Maide Restaurant’ta İSU Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir’in yaptığı organizasyonla bir araya gelen Kocaeli Tokatlılar Derneği’nin eski ve yeni yöneticileri verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Tokatlı bürokratlar Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın toplantının onur konukları olarak yer aldı.

 

BİRLİKTE HAREKET ETME KARARI

3 yıl gibi kısa bir sürede yaptığı faaliyetlerde Kocaeli’deki hemşehri dernekleri arasında en aktif birkaç dernekten biri olmayı başaran Kocaeli Tokatlılar Derneği geçtiğimiz yıl yapılan ikinci kongrede tekrar Turan Şahin’i seçerek yoluna devam ediyordu. Özellikle 31 Mart yerel seçimlerinin de etkisiyle dernekten ayrılan eski yöneticilerin de içinde bulunduğu Kocaeli Tokatlılar Platformunun ayrı bir dernek oluşumu ile ilgili çalışmaları vardı. Seçimlerin bitmesi ve siyasi havanın da yumuşaması ile her iki oluşum önceki akşam yapılan istişare programı sonrasında tekrar Kocaeli Tokatlılar Derneği çatısı altında birlikte hareket etme kararı aldı. 

 

OLGUNLUĞUMUZU HERKESE GÖSTERECEĞİZ

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kocaeli Tokatlılar Derneği Turan Şahin, "Kocaeli Tokatlılar Platformu adına bu güzel yemek organizasyonunu organize eden Ali Fazıl Demir Bey’e teşekkür ediyorum. İlimize atanmasından gurur duyduğumuz Sayın Başsavcımız Habib Korkmaz’a tekrar bir araya gelmemiz için göstermiş olduğu çaba ve değerli tavsiyeleri için teşekkür ediyorum. Her iki grubun geçmişte yapılan hatalardan ders alarak tekrar Tokat’ta olduğu gibi etnik, dini ve siyasi farklılıklara rağmen bir arada olabilmeyi başarabilecek olgunlukta olduğumuzu herkese göstereceğiz. Şimdi tekrar Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin kuruluş prensiplerine sımsıkı sarılarak güzel şehrimiz Kocaeli’de Tokatımızın kültür, örf ve adetlerini yaşamak ve tanıtmak için, kendi aramızda da yardımlaşma ve dayanışmayı artırmak için çalışma zamanı” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem