21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

AK Parti İzmit'in Grup Başkan Vekili Soydabaş oldu

AK Parti İzmit'in Grup Başkan Vekili Soydabaş oldu
Siyaset Yazdır

Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreter yardımcısı olan mimar Mustafa Soydabaş, AK Parti’nin İzmit Belediye Meclisinde grup başkan vekili oldu

Yerel seçimlerin ardından İzmit Belediyesi, Fatma Kaplan Hürriyet'in başkanlığında yarın ilk meclis toplantısını yapacak. Meclis başkan vekili ve katiplerin belirleneceği mecliste AK Parti Grup Başkan Vekilliğine Mustafa Soydabaş getirildiği açıklandı.

 

MUSTAFA SOYDABAŞ KİMDİR?

1959 İzmit doğumlu. 1981 Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi İşletme ve İktisat Fakültesi Yönetim ve İşletme Programını bitirdi. İzmit Belediyesinde imar ve fen işleri müdürlüklerinde çalıştı. 1999 yerel seçimlerinde BBP İzmit Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. 2004 yerel seçimlerinde AK Parti’den İzmit Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu. 5 yıl boyunca Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter yardımcılığı yaptı, sonrasında memuriyetten ayrıldı. 2011 genel seçimlerinde AK Parti milletvekili aday adayı oldu. 2018 genel seçimlerinde bir kez daha AK Parti milletvekili aday adayı oldu. 2019 yerel seçimlerinde ise 1. sıra İzmit Belediye Meclis üyesi oldu. Soydabaş evli ve üç çocuk babası.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem