20 Temmuz 2019 Cumartesi

Belsa’da Hürriyet bayrağı dalgalandı

Belsa’da Hürriyet bayrağı dalgalandı
Siyaset Yazdır

Haber

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet mazbatasını almasının ardından resmi başkan olarak Belsa’ya vatandaşlarla görevi devralmaya gitti. Nevzat Doğan’dan göreve devralan Hürriyet resmen Belsa’da göreve başladı

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı’nın YSK’ya yaptığı itirazların kabul edilmemesinin ardından Millet İtifakı’nın CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, mazbatasını İzmit 1. Bölge Seçim Kurulu Başkanı Muhittin Paşa’dan alarak resmen göreve başladı. Kocaeli Adliyesi’nden mazbatasını alan Hürriyet, partililer ve vatandaşlar ile birlikte Yürüyüş Yolu’ndan Belsa Plazaya doğru yürüdü. Gülümse İzmit Hürriyet geldi sloganı atan partililer, coşkulu bir şekilde Hürriyet’i makama götürürken yağmurlu havaya rağmen desteklerini verdiler.  Belsa’da görevi Nevzat Doğan’dan devralan Fatma Kaplan Hürriyet resmen göreve başladı.  Ayrıca İzmit Belediyesi’nin Milleti İttifakı 16 meclis üyesi de mazbatasını bugün gerçekleştirilen törende aldı. İzmit Belediyesi’nde gerçekleştirilen törende Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafının makam odasından kaldırılması ise dikkat çekti.

 

YOĞUN KATILIM

Kocaeli Adliyesi’nde gerçekleştirilen mazbata töreninde Hürriyet’e, CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, meclis üyeleri ve çok sayıda CHP ve İYİ Partili eşlik etti. Belediyede gerçekleştirilen devir teslim töreni sırasında eski İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya’da törene katıldı. 

 

DOĞAN GÖREVİ DEVRETTİ

Yerel seçimlerin ardından İzmit Belediyesi’ni kazanan ve sonuçların resmi olarak açıklanması için yaklaşık 15 gün bekleyen Fatma Kaplan Hürriyet görevi bugün (Pazartesi) Belsa’ya gelerek devraldı. Nevzat Doğan’dan görevi devralan Fatma Kaplan Hürriyet beraberindeki partililer ve vatandaşlarla Belsa’ya gelirken, Nevzat Doğan, Hürriyet’i makamda karşıladı. Görevi Hürriyet’e devreden Nevzat Doğan, Fatma Kaplan Hürriyet’e görevinde başarılar dilerken, Fatma Kaplan Hürriyet Nevzat Doğan’ı Belsa’nın kapısından uğurladı. Daha sonrasında makam koltuğuna oturan Hürriyet burada yaptığı açıklamanın ardından belediye personeli ile tanıştı. 

 

BÜTÇEMİZİ 5 KAT BÜYÜTTÜK

Görevi Hürriyet’e devreden Nevzat Doğan makamda yaptığı konuşmada: “Burası şu anda tarihi gün yaşıyor. Demokrasinin bir anlamda erdemleri tecelli ediyor. Halkın iradesi tecelli ettiğinde gereğini en güzel şekilde yapmak lazım. Hepimiz için son derece zarif bir şekilde bu süreci yürütüyoruz. 10 yıl önce böyle bir heyecanı yaşamış sizin gibi vekillikten başkanlığa gelmiştim. O zaman İzmit kağıt üstündeydi 5 belediye vardı. 10 yıl içerisinde belediyelerin bir çatı altında toplanması şehre yeni hizmetler kazandırdık. Çeşitli zorluklar oldu. Belediyecilik kutsal olduğu kadar zor iş.  Eksiklerimiz hatalarımız vardır. Aldığımız noktadan daha iyi noktalan getirdik. Bütçemizi 5 kat büyüttük şu anda da iddialı belediyemiz var.

 

SİYASİ RİSKLER ALDIM

El elden üstündür. İnşallah bu çıta daha da yukarı çıkar . Bu çalışmaları yaparken her zaman şehrin kaygılarını önde tuttum. Size vereceğim mühür çok önemli. Bazen siyasi risklerde aldım. Bazı rantçılar, her dönemin adamı iş adamları, medya ve taşeronları bunların hepsiyle mücadele ettim. Sizi de bu anlamda bu tür şeyler bekliyor. Doğru yolda giden insanlar bunları aşabiliyorlar. Ben çocuk doktoru olarak bu şehre bebekmiş gibi yaklaştım. Demokrasinin tecellisini sağlayan halkımıza teşekkürler.

 

KİMSEYLE SÜRTÜŞMEM OLMADI

Siz artık bizimde başkanımızsınız. Bu hizmetleri sunarken 1400 kusur çalışma arkadaşıma teşekkür ediyorum. Sizinle kaderimiz benziyor ben ilk geldiğimde de meclis muhalefetteydi. İçim rahat bir şekilde görevimi devrediyorum. Kimseyle ne şahsın ne de bir başka nedenle sürtüşmem olmadı. Mutlaka olduysa belediyenin veya vatandaşın menfaatini düşünüyorum. Ben 10 yıl boyunca kendi telefon faturamı bile kendim ödedim. Bu belediye çok eski, Osmanlı’dan beri gelen başkanlar olmuş. Bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

BÜTÜN PERSONEL BANA EMANET

Daha sonrasında söz alan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet: “Hizmetleriniz için kente kattıklarınız için teşekkür ediyorum. Hizmetin partisi ve siyaseti olmaz. Biz bu anlayışla yola çıktık. Bu anlayışla devam edeceğiz. Kendisi kapıda karşıladı teşekkür ediyorum. Kentimiz için hayırlı uğurlu olsun. Büyük bir inanç ve kararlılıkla devam edeceğiz. Asıl hizmet dönemi şimdi başlıyor. İçiniz rahat olsun bütün personel bana emanet. Ben açlığı yaşadım alın terinin değerini bilirim. İşini namuslu yapan herkesin  emeğini korumak benim görevim. Bundan sonra yapacaklarımız ile konuşacağız” dedi. Daha sonrasında Nevzat Doğan belediye mührünü Fatma Kaplan Hürriyet’e teslim etti.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem