20 Temmuz 2019 Cumartesi

İzmit’in başkanı Fatma Kaplan Hürriyet

İzmit’in başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
Siyaset Yazdır

Haber

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, mazbatasını aldıktan sonra binlerce vatandaşla birlikte yürüyerek geldiği Belsa’da görevi eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan devraldı. Adeta miting havasında geçen devir teslim töreninde Hürriyet, “Bu kapı Nevzat Doğan’a da Sibel Gönül’e de açık” diyerek barış güvercini uçurdu,

31 Mart yerel seçimlerinde yaklaşık 10 bin oy farkla İzmit Belediye Başkanlığını kazanan CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet, dün binlerce vatandaşın coşkusu eşliğinde adeta miting havasının yaşandığı Adliyeye giderek mazbatasını aldı. 16 meclis üyesi ile birlikte mazbatasını alan Başkan Hürriyet, ardından İzmit Belediyesi'ne Yürüyüş Yolu'ndan partililer ve binlerle birlikte sloganlar eşliğinde yürüyerek geldi. Başkan Hürriyet’i eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan kapıda çiçeklerle karşılarken makam odasında da görevini devretti.

 

MAZBATASINI BİNLERLE ALDI

Başkan Hürriyet’e bu önemli gününde eşi Murat Hürriyet ve oğlu Aras Hürriyet, CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Pati İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, diğer illerden CHP Milletvekilleri, meclis üyeleri, eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen, eski ilçe başkanları, ilçe belediye başkan adayları, Hodri Meydan Taraftar Grubu ve kadın erkek yaşlı genç, 7’den 70’e binlerce vatandaş eşlik etti.

 

‘MAZBATAYI VER’ SLOGANI ATTILAR

Yerel seçimlerde yaklaşık 10 bin farkla İzmit Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz hafta pazartesi günü almaya hazırlandığı mazbatasını AK Parti'nin son olarak YSK'ya da başvurması nedeniyle alamamıştı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, dün meclis üyeleriyle birlikte Adliyeye giderek mazbatasını Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça’nın elinden aldı. Hürriyet’i Adliye önünde binlerce vatandaş meşalelerle, davul zurna eşliğinde coşkulu bir şekilde karşıladı. Adeta miting havasında geçen mazbata töreninin gerçekleştiği Adliye önünde tramvay yolu insan selinden geçilmezken tramvay seferlerinde kısa süreli akmasa yaşandı. Ayrıca vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu’na destek amacıyla “Mazbatayı ver” şeklinde slogan attılar.

 

DOĞAN KAPIDA ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

Ardından Başkan Hürriyet, görevi İzmit eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan devralmak üzere Belsa’ya, Yürüyüş Yolu üzerinden binlerce vatandaş eşliğinde geldi. Burada da kendisini coşkulu kalabalık karşılarken İzmit eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan da görevi devredeceği Başkan Hürriyet’i Belsa’nın giriş kapısında çiçeklerle karşıladı. Daha sonra hep birlikte başkanlık makamına geçilerek devir teslim töreni gerçekleşti.

 

BÜTÇEMİZİ 5 KAT BÜYÜTTÜK

Görevi Hürriyet’e devreden Nevzat Doğan makamda yaptığı konuşmada, “Burası şu anda tarihi gün yaşıyor. Demokrasinin bir anlamda erdemleri tecelli ediyor. Halkın iradesi tecelli ettiğinde gereğini en güzel şekilde yapmak lazım. Hepimiz için son derece zarif bir şekilde bu süreci yürütüyoruz. 10 yıl önce böyle bir heyecanı yaşamış sizin gibi vekillikten başkanlığa gelmiştim. O zaman İzmit kağıt üstündeydi 5 belediye vardı. 10 yıl içerisinde belediyelerin bir çatı altında toplanması şehre yeni hizmetler kazandırdık. Çeşitli zorluklar oldu. Belediyecilik kutsal olduğu kadar zor iş.  Eksiklerimiz hatalarımız vardır. Aldığımız noktadan daha iyi noktalan getirdik. Bütçemizi 5 kat büyüttük şu anda da iddialı belediyemiz var.

 

SİYASİ RİSKLER ALDIM

El elden üstündür. İnşallah bu çıta daha da yukarı çıkar. Bu çalışmaları yaparken her zaman şehrin kaygılarını önde tuttum. Size vereceğim mühür çok önemli. Bazen siyasi risklerde aldım. Bazı rantçılar, her dönemin adamı iş adamları, medya ve taşeronları bunların hepsiyle mücadele ettim. Sizi de bu anlamda bu tür şeyler bekliyor. Doğru yolda giden insanlar bunları aşabiliyorlar. Ben çocuk doktoru olarak bu şehre bebekmiş gibi yaklaştım. Demokrasinin tecellisini sağlayan halkımıza teşekkürler.

 

İSTİKLAL MARŞI OKUNDU, DUALAR EDİLDİ

Görevi devralan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Belsa önünde kendisi için kurulan platform üzerine tezahüratlar eşliğinde çıkarak vatandaşları selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Diyanet Sen Şubesi eski Başkanı Numan Uysal eşliğinde dualar edildi. Uysal, “Burada hakça adil bir şekilde hizmet edilecek. Kocaelisporlu bir din görevlisi olarak Fatma Kaplan Hürriyet Başkanımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

DEĞERLİ KARDEŞİMİZE BAŞARILAR 

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Martın sonunu bahar yaptınız. Fatma başkanımızın ve ekibinin Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Yola çıkarken şeffaf belediye dedik. Eşitlik dedik. Değerli kardeşim Fatma Kaplan Hürriyet’e başarılar diliyorum. Hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 

İZMİT’İN YENİ YILDIZI HÜRRİYET

Milletvekillerinin selamlama konuşmasının ardından Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Seçim kampanyası kapsamında İzmitliler istedi, İzmitliler görevini yerine getirdi. Fatma Kaplan Hürriyet’i başkan yaptı. Hürriyet’i Belsa’ya sokmak istemeyenlere seslenmiştik. 31 Mart akşamı Fatma Kaplan Hürriyet’i Belsa’ya sokacağız demiştik, Başkan Hürriyet’i Belsa’ya soktuk. İzmit’in yeni yıldızı Fatma Kaplan Hürriyet. 5 yıl sonra tüm Türkiye İzmit’i konuşacak.

 

GİRİLMEZ DENİLDİ GİRDİK

Tezahüratlar eşliğinde konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Hepiniz hoş geldiniz. Desteğinize sağlık. Geçilmez denildi geçtik. Girilmez denildi girdik. Allahımıza şükürler olsun. 15 yıl sonra bu kadar insanın umudu olmak gerçekten gurur verici. İnanarak yola çıktık. Başardık. Ne olursa olsun bu inancın sonu zafer olacak demiştim. Sizleri kapımızda ağırlayacağız. Bizlere sahada her yerde desteği olan sizleri alkışlıyorum” dedi.

 

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Seçim sürecinde CHP İl v e ilçe yöneticilerimiz başta olmak üzere hepiniz çok çalıştınız. Destek verdiniz. CHP Genel Başkanımız, İYİ Parti Genel Başkanımızın güveniyle yola çıktık. Mecliste birlikte çalıştığımız milletvekili arkadaşlarımız hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Tabi ki çok değerli eşim, oğlum, annem babam hep yanımda oldular. Değerli Hürriyet ailesine teşekkürler” ifadelerini kullandı.

 

DOĞAN’A DA GÖNÜL’E DE KAPIMIZ AÇIK

Her zaman hoşgörü dilini kullandık. Hep projelerimizi anlattık. Bu Belsa’nın kapısı bize oy versin vermesin bütün Kocaeli’ye açık olacak. Biz burada herkese hizmet etmek adına yola çıktık. Bu kapı Nevzat Doğan’a da Sibel Gönül’e de açık olacak. Ve bu barış güvercinlerini herkes için uçuyoruz” diyerek elindeki beyaz güvercinleri gökyüzüne bıraktı. Konuşmaların ardından sahnede toplu fotoğraf çektirilirken Belsa’nın terasından kırmızı beyaz balonlar uçurularak konfetiler patlatıldı. Bu arada Hürriyet'in makam odasındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tablosunun, kendisi gelmeden önce indirildiği, Hürriyet’in konudan haberi olmadığı öğrenildi.

 

IMG-20190415-WA0063

IMG-20190415-WA0064

IMG-20190415-WA0066

IMG-20190415-WA0068

IMG-20190415-WA0070

IMG-20190415-WA0072

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem